Intro Price! Get Pixwell WordPress Magazine Theme with ONLY $59

7.Hafta Hamilelik

7 haftalık gebesiniz fakat hala hamile karnınız görünmüyor olabilir. Bu küçük sırrı bir süre daha saklayabilirsiniz. Hamileliğe yavaş yavaş alışıyorsunuz. Gebeliğinizin ilk trimester döneminde hamilelik belirtilerini çok fazla yaşayabilirsiniz. Bu sürece alışın ve 7.hafta hamileliğin tadını çıkarın.

7 haftalık gebelik kaç aylıktır? Merhaba siz tam olarak 1 aylık 2 haftalık hamilesiniz. Embriyonuz geçen haftadan itibaren tam iki katı büyüklüğüne ulaştı. Ultrason ölçümlerinde 50 inç kadar görülecektir.

7 Haftalık Gebelik Belirtileri

7.hafta hamile olmak birçok belirtiyi beraberinde getirir.  Bazı belirtiler bu dönemi ağırlaştırabilir bunun için doktorunuzdan öneri isteyebilirsiniz. Sabah bulantısı bu haftalarda çok yoğun olabilir. Hormonlarınız ikinci trimester döneminde daha rahat olacaktır. Mide bulantıları ikinci dönemde azalacaktır. Bu haftalarda çok farklı yiyecekleri canınız çekebilir. Daha önceleri severek yediğiniz yiyeceklere karşı da isteksizlik ortaya çıkabilir.

Hala sık idrara çıkma devam edebilir. Bu süreç içinde su tüketimine asla ara vermeyin. Bu dönemde akneler ortaya çıkabilir. Her hangi bir sivilce kremi kullanmadan önce doktorunuza mutlaka danışmalısınız. Yüksek tükürük salgılaması 7 haftalık hamilelik belirtileri içinde yer alır. Bu dönem içinde biraz duygusal olmanız gayet normal.

Çok hafif kanama ve hafif kramplar oldukça normaldir. Bu iki hamilelik belirtisi size endişe verebilir bu konudaki en iyi bilgiyi hekiminizden alabilirsiniz. Bu belirtilerin dışında 7 haftalık hamilelik döneminde hiçbir semptomla karşı karşıya gelmeyebilirsiniz de.

7 Haftalık Hamileliğinizde Nelere Dikkat Etmelisiniz?

7 haftalık hamileliğinizde dikkat etmeniz gerekenlerden biri sırt üstü egzersiz yapmamaya dikkat etmektir. Egzersiz yaparken nefesinizi tutmayın. Bükülecek hareketleri yapmayın. Beslenmenize dikkat edin. Bu dönem içinde yasaklı olan tüm her şeyden kaçınmalısınız.

Sigara ve alkol tüketimi konusunda kesinlikte katı olmalısınız. Asla ve asla sigara ve alkol tüketmemelisiniz. Beslenme düzeniniz için hekiminiz size yardımcı olacak bir liste hazırlayacaktır. Hafta hafta hamilelik rehberimizde sizde merak ettiğiniz soruların cevabını bulabilirsiniz. Şimdi 7 haftalık hamileliğin tadını çıkarın!