Intro Price! Get Pixwell WordPress Magazine Theme with ONLY $59

Kadınlarda Göz Ardı Edilen 5 Hastalık ve Tedavi Yöntemleri

Son dönemlerde kadınların kendi hastalıkları ile daha çok ilgilenmeye başladıkları görülebilir. Pek çok farklı sebepten dolayı kadın hastalıklarının ortaya çıktığını da söylemek mümkündür. Bu hastalıkların erken bir şekilde düzeltilmesi sayesinde çok daha sağlıklı bir yaşam elde edilebilecektir. Kadınlarda göz ardı edilen 5 hastalık ve tedavi yöntemlerine gelin birlikte bakalım.

  • Ağrılı Adet Görme

Pek çok kadının korkulu rüyası olan adet dönemleri, ağrılı bir şekilde geçtiği için daha da sıkıntı meydana getirmektedir. Bunun farklı sebepleri de olabilmektedir. Kimi zaman miyomların ağrılara sebep olduğu bilinmektedir. Aynı şekilde rahim tümörleri de ağrılı adet görmede bir etken olabilir. Normalden daha fazla ağrının adet döneminde görülmesi durumunda en erken şekilde doktor muayenesine başvurmak gerekecektir. Hastalıklara çok daha erken tanı koyulması sayesinde farklı sıkıntıların önüne geçmek de mümkün olabilecektir.

  • Sık İdrara Çıkma

Bazı kadınların en büyük sorunlarından birisi de sık idrara çıkma şeklinde görülebilmekte. Bu sıkıntının fazla su tüketme ile alakası yoksa, vajinada enfeksiyonun görülmesi olabilecektir. Vajinal enfeksiyonlar sadece cinsel ilişkiden değil; vajinanın yeteri kadar temizlenmemesinden dolayı da ortaya çıkabilmektedir. Bunun için doktora başvurmakta fayda görülüyor.

  • Cinsel İlişki Sonrası Kanama

Rahim ağzı ya da rahim içi kanserinin belirtisi olabilecek olan bu durum kadınlar için korku yaratmaktadır. Cinsel ilişki sonrası kanama görülüyorsa hemen doktor muayenesine başvurmakta fayda bulunuyor. Ayrıca cinsel ilişki sırasında ağrı da karşılaşılabilecek olan bir durumdur. Bu gibi durumların farklı hastalıklardan kaynaklanabileceği unutulmamalı ve zaman geçirmeden muayene olunmalıdır.

  • Kasık Ağrısı

Kasık ağrısı genel olarak adet öncesindeki dönemlerde karşınıza çıkabilir. Yumurtalık kistleri ve miyomlar da kasık ağrısı sebeplerinden olabilecektir. Adet dönemi öncesinde ya da sonrasında kasık ağrısı görülmeyip farklı dönemlerde bu ağrı meydana geliyorsa, jinekolojik muayenenin şart olduğunu belirtmek gerekecektir.

  • Menopoz Sonrası Kanama

Pek çok kadının menopoz döneminden sonraki kanamaları umursamadığı görülüyor. Bu kanamaların rahim ağzı kanseri belirtisi olabileceğini söylemekte fayda bulunuyor. En kısa zaman içinde doktor muayenesine başvurmak gerekmektedir.