Intro Price! Get Pixwell WordPress Magazine Theme with ONLY $59

34. Hafta Hamilelik

34. hafta hamilelik döneminde bebeğiniz artık her dediğinizi anlayacak durumda bu konuda konuşmalarınıza dikkat edin! Doğuma haftalar kala heyecanının arttığını biliyoruz. 34 haftalık hamilelikte neler yaşayacaksınız, bebeğiniz ne durumda merak ettiğiniz tüm bilgileri sizlerle paylaşacağız.

34. Hafta Hamilelikte Bebeğin Gelişimi

34. hafta hamilelik dönemi içinde bebek kaç kilo olmalıdır. Bebeğiniz aksi bir durum olmadığı sürece 2200 gr ve 50 cm boyuna ulaşmıştır. Bir önceki haftaya göre 200 gr atış göstermiştir. Bu arada bebeğinizin tırnakları çıkmıştır. Doğum sonrası yüzünü çizmesin diye o minik ellere ya eldiven geçireceksin yada tırnaklarını keseceksin ne büyük bir heyecan!

Bebeğinizin cildini koruyan verniks iyice kalınlaşıyor. Doğum sonrası bu tabakanın izlerini görebilirsiniz. Hayati organlarını tamamladığı için bu hafta ile doğan bebekler artık yaşarlar. Hatta gelişimi tamamen oluşmuş bebekler için sezaryan doğum planlarında bu hafta ile doğuma alındıkları da bir ihtimaldir. Üstelik bebeğinizin ilk yeşilimsi ve siyah olan kakası bağırsaklarında saklanıyor doğum sonrası atmak için bekliyor..

34. Hafta Hamilelik Semptomları

34. hatalık hamilelik 8 aylık hamileliktir. Doğumdan önceki son süreçlerden olan 34. haftada çok yorgun olmanız olası semptomlar içindedir. Hızlı şekilde değişen vücudunuzda gece boyunca devamlı tuvalet molaları ve doğum heyecanınızdan dolayı yorgun olmanız olası ihtimaldir.  Hormonlarınız dan dolayı bulanık görüş muhtemel belirtiler içindedir. Kabızlık ise sizi en zorlayan belirtidir.

Bununla baş etmek için sık yürüyüşler, bol lifli yiyecekler tüketmek kabızlığınızı ortadan kaldırır veya en aza indirir.Kabızlıktan dolayı oluşan hemoroid için ise doktorunuzun önerilerine göz atmalısınız. Şişmiş olan ayaklar ve bacaklar ise doğuma kadar sürecektir.

Aylar boyunca doktorunuza iyice alıştığınız için doğum hakkında merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarını doktorunuzdan alabilirsiniz. Bu şekilde doğum stresini en aza indirebilirsiniz. Kabızlığa neden olan beslenme planına dikkatli yaklaşın. Eşinizden destek alarak gün içinde yürüyüş egzersizleri yapmalısınız. Bol meyve, sebze tüketerek mide yanması ve ekşimesi gibi sorunları en aza indirebilirsiniz. 34. hafta hamilelik dönemi içinde karın ağrıları ciddi seviyelerde ise doktorunuzla ile görüşerek aksi bir durum olup olmadığını görüşmelisiniz.