Intro Price! Get Pixwell WordPress Magazine Theme with ONLY $59

41. Hafta Hamilelik

41 haftalık hamilelik artık serüvenin son basamağı! Bir kaç gün veya bir kaç saat sonra o mucize olay gerçekleşecek ve sen bebeğini nihayet kollarına alabileceksin. Bir aksilik olmaması durumunda bebeğiniz artık yeterli kiloyu aldı ve yeterli uzunluğa kavuştu!

Yoksa hala bebeğinden bir ses çıkmıyor mu? Endişelenme genelde bazı bebekler doğuma hiç acele etmezler ve bu süreç 2 hafta kadar uzayabilir. Geçikmiş bebekler diğer bebeklere göre daha gelişmiş olabilirler. Bu nedenle normal doğum gerçekleşmez ise sezaryen ile doğum olabilir.

41. Hafta Hamilelik Belirtileri

41. hafta hamilelik belirtileri içinde rahminizde yüksek bir basınç hissedebilirsiniz. Bu durumda ağrı yaşatabilir. Ayrıca henüz doğum gerçekleşmedi ise hemoroid devam edebilir. Hormonlar ve stres uykusuzluğu tetikleyebilir. Sık idrara çıkma hala devam ediyor ve tuvalet ile arkadaş olmaya devam edeceksin ne yazık ki!

41. hafta doğum belirtileri
  • Suyunuz sızıntı şeklinde veya bir anda boşalabilir
  • Sürekli, geçmeyen ve ağrılı kasılmalar başlar

Kanama ve karın ağrısı gibi bir anormal bir belirti varsa doktorunuz ile görüşmelisiniz. 41. hafta süresinde sabırlı olup o muhteşem anı beklemelisin. Eşin seni doğuma hazırlamak için bazı konularda destek olmalıdır;

  • Şakakların, ensen, sırt, kol, el ve bacaklarına nazik dokunuşlar ile sizi rahatlatabilir
  • Çok dikkatli şekilde sırtına, omuzlarına masaj yapabilir
  • Bu masajlar kaslarının gevşemesini sağlayacaktır

Nefes egzersizleri ise gebeliğe bağlı olan şikayetleri azaltabileceği gibi doğumu kolaylaştırmak için en etkili yöntemlerden biridir.

Ve Muhteşem olay gerçekleşti! Bebeğin dünyaya geldi ve onu kucağına sevgi ile sardın! Doğum sonrası bebeğin ile ilgili ilk bilgileri doktorundan ve büyüklerinden öğrenebilirsin.