Intro Price! Get Pixwell WordPress Magazine Theme with ONLY $59

Gebelikte Yeşil Elma Yemenin Yararları Nelerdir?

Yeşil elma yemenin hamilelikteki yararları gebe olan ana adayları tarafından nispeten detaylı araştırılan bir bahis başlığı olarak göze çarpmaktadır. Öncelikle hamilelikte bebeği sıklaştıran yiyecekler manasında halk arasında ayvayla birlikte değerli bir üne sahip olan yeşil elma hamilelikte tüketilmesinin ilmî manada yararı kanıtlanmış bir meyve olmakla birlikte elma sirkesinin de hamilelikte kıymetli tesirler bulunduğu bilinmektedir.

Gebelikte Yeşil Elma Yemenin Yararları

Gebelikte yeşil elma tüketmenin en büyük yararı, yeşil elmanın kıymetli bir lif deposu olmasından hareketle, münhasıran bağırsaklar için kıymetli yararlar içeren liflerin yeşil elmada hayli çokça bulunduğu bilinmektedir. Bu sayede hamilelikte elma yemenin yararları incelenecek olursa;

  • Hamileliği boyunca yeşil elma tüketimi haftada 4’ten az olmayan anaların bebeklerinin astım illetine yakalanma orantıları gayrı bebeklere nazaran dört kat daha azdır.
  • Gebelikte yeşil elma tüketiminin sistemli bir halde yapılması validenin günlük olarak kaybettiği kalsiyum ölçüsünü tarafına koyması bakımından da anahtar konumadır.
  • Yeşil elmanın sindirim sistemini rahatlattığı ve bu sayede kabızlığı kıymetli ölçüde engellediği görülmektedir.
  • Tam bir C vitamini deposu olan yeşil elma bu sayede bağışıklık sistemi için epey değerli yararlar sağlamaktadır.
  • Yeşil elma içerisinde bulunan Quercetin unsuru bebeğin ileride Alzheimer illetine yakalanma riskini azaltmakla birlikte, bebeği daha sonra ortaya çıkacak alerji riskinden de büyük ölçüde koruyacaktır.

Mide Yanmasına Birebir

Hamileliğin mahsusen son devirlerinde yeterlice sıklaşan mide yanması meselesi için yeşil elmanın mucizevi tesirlere sahip olduğu görülmektedir. Yeşil elma mide asitleri düzenleyicisi olarak mide asitlerini engellemeye yardımcı olurken kuvvet vererek kolestrolün de düşmesine yardımcı olmaktadır. Ek olarak kıymetli bir antioksidan kaynağı olan yeşil elma hamilelik müddetince ananın akciğerlerinin güçlenmesine de yardım eder.

KAYNAK