Intro Price! Get Pixwell WordPress Magazine Theme with ONLY $59

Hamilelikte Vajinal Kaşıntı İçin Bitkisel Usuller Hangileridir?

Vajina kaşıntısı nedenleri arasında mantar enfeksiyonları, idrar yolu enfeksiyonu ve hamileliğin vücutta oluşturduğu değişimler sayılabilmektedir. Hamilelikte vajinada kaşıntı ve akıntı sık rastlanılan semptomlardır ve bebeğe zarar verme mümkünlüğü bulunan nedenlere sahip olabilmektedir. Bu nedenle tedbir alınması ve kesinlikle tabip denetimine gidilmesi gerekmektedir. Hamilelikte vajinal kaşıntının azaltılabilmesi için hanede uygulanabilecek birtakım usuller ve bitkisel tahlillerde bulunmaktadır.

Hamilelikte Vajinal Kaşıntıyı Geçirmek İçin Meskende Uygulanabilecek Formüller

Hamilelikte vajinada kaşıntıya ne düzgün gelir sorusunun yanıtı soğuk kompres olarak verilebilmektedir. Vajinada oluşan kaşıntıdan süratli bir biçimde kurtulmayı sağlayan bu prosedür için yapılması gerekenler şu formdadır;

  • Birkaç adet buzu iyi bir havlu içerisine koymanız gerekmektedir.
  • Hazırladığınız havluyu vajina kesiminizde birkaç dakika kadar bekletmelisiniz.
  • 30’ar saniye aralıklarla kaşıntı geçene kadar uygulamayı sürdürmelisiniz.

Vajinal kaşıntı epey tesirli bir metot olan soğuk kompres, anlık olarak rahatlamayı sağlamaktadır. Vajinal kaşıntının nedenini öğrenebilmek ve gerekli tedaviyi alabilmek için kesinlikle kompetan bir doktora gidilmelidir.

Hamilelikte Vajinal Kaşıntı İçin Bitkisel Metotlar Hangileridir?

Vajinal kaşıntı için bitkisel tedavilere başvurulmadan evvel bebeğin sıhhati açısından kesinlikle bir doktora başvurulması gerekmektedir. Vajinada kaşıntı bitkisel tedavisi için kullanılabilecek metotlar şu formda sıralanabilmektedir;

  • Elma Sirkesi: Sirke içeriğinde bulunan anti bakteriyel ve mantar önleyici unsurlarla kaşıntıya çok düzgün gelmektedir. 2 yemek kaşığı sirkeyi bir bardak suyun içerisinde ekleyerek, birkaç gün vajina ortamınızı bu su ile yıkayabilirsiniz.
  • Yoğurt: Vajina ortamınıza sürüp 2 saat bekledikten sonra durulayacağınız yoğurt, kaşıntıya yeterli gelecektir.
  • Sarımsak: İçeriğinde bulunan anti bakteriyel özellik sayesinde vajinal kaşıntının altında yatan Enfeksiyonel nedenlere yeterli gelmektedir. Birkaç damla kadar sarımsak yağı ile bir tatlı kaşığı E vitaminini karıştırmanız ve vajinal yerinize pratiğiniz gerekmektedir. 10 dakika bekledikten sonra ılık su ile durulamalısınız. İki hafta mühletince günde 2 kere olmak üzere uygulayabilirsiniz.

KAYNAK