Intro Price! Get Pixwell WordPress Magazine Theme with ONLY $59

Konutta Abajur Imalatı, Abajur Modelleri

Var olan eski abajurlarınızı dönüştürebilir ya da abajur mekanizması alarak, şapka kısımlarını külliyen kendi stilinize nazaran dizayn edebilirsiniz. Hanede abajur prodüksiyonu için çokça kumaşlardan, ipliklerden, karton yahut plastik içerikli kağıtlardan yararlanabilirsiniz.

Süsleme gereci olabilen tüm gereçlerle kendi biçiminize yansıtabilir, hane dekorasyonunuza nazaran benzersiz abajurlar imal edebilirsiniz.

Abajur Süsleme Usulleri

Abajur iskeletini en düzgün kaplama sistemlerinden biri, kumaş kaplamadır. Kadife ve tafta kumaşlar yahut rengarenk tüllerle süsleme yapabilirsiniz. Öncelikle hangi odada kullanacağınızı belirleyin.

Örneği yatak odasında daha koyu tonlar ve kalın kumaşlar kullanılabilir yalnızca ışık huzmesi fontunda gizemli bir ışık yayılımı sağlanabilir. Salonda kullanmak için daha transparan kumaşlar, kalın tüllerle kaplama yapılabilir.

Kumaştan Abajur Imalatı

Konutta dönüşüm yaparak kendinize şık bir abajur yapmak için, kullanacağınız kumaşı şapka iskeletini kaplayacak formda ve kenarlarında en az 2 cm kalacak halde kesin. Kumaş yapıştırıcı ile öncelikle üst kısmını kıvırın ve yapıştırın.

Abajur formunda nazaran kestiğiniz kumaşın alt kısımlarını birleştirirken, kumaşın gergin halde olmasına ve düzgün yapıştırılmasına ihtimam gösterin. Tasarımınıza nazaran pileli kumaş kaplama yapabilir ya da kumaşı kesmeden evvel 2 cm kalınlığında uzun şeritler haline kullanarak, yapıştırma yanına sarma modelinde imal edebilirsiniz.

Abajur prodüksiyonu için iskelete sarılarak kaplama yaptığınızda, bitiş kısmını birleştirmek için dikebilirsiniz. Üzerine kumaş güller, pul ve payet işlemeleriyle renklendirebilirsiniz.

KAYNAK