Intro Price! Get Pixwell WordPress Magazine Theme with ONLY $59

Veladet Sonrası Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir?

Saç dökülmesinin tevellüdün akabinde nasıl önleneceği yeni tevellüt yapmış ve saç dökülme meselesiyle karşı zıdda olan valideler tarafından epeyce merak edilen bir başlık olmak üzere, hatunların en çok kıymet verdikleri detayların başında gelen saçlarının dökülmesi üzere aksilikler ruhsal açıdan bayanlar için birçok olumsuzluğu da beraberinde getirir. Bu da veladet sonrası saç bakımı ile alakalı sürecin nispeten dikkatli geçirilmesi gerekliliğini de ortaya koymaktadır.

Veladet Sonrası Saç Dökülmesi Olağan Mi?

Tevellüt sonrası saç dökülmesi sıradan mi sorusuna verilecek karşılık katiyetle evettir. Bayanların hamilelik sırasında yaşadıkları ağır hormonsal değişimin yanında veladet yaptıktan sonra büsbütün değişen vücut istikrarı de eklendiğinde hormon yenilenmesi saç dökülme meselesini de beraberinde getirecektir. Bu süreç kimi hatunlarda çok önemli saç dökülmesi formunda gerçekleşirken birtakım hatunlarda ise belirli olmayacak kadar az gerçekleşebilmektedir. Tevellüt sonrası saç dökülmesi daha çok saç yenilenmesi olarak da isimlendirilip doğumdan sonraki birinci iki ayda ortaya çıkarak kendini görünür ettikten sonra ekseriyetle doğumdan sonraki altıncı ayda sonlanır. Birebir hengamda doğumdan sonraki saç dökülmesinin bir nedeni östrojen hormon yüksekliği olarak da kıymetlendirilebilir.

Doğumdan Sonra Saç Dökülmesinin Engellenmesi İçin Yapılması Gerekenler

Veladet sonrası saç dökülmesinin külliyen engellenmesi ne yazık ki tam olarak mümkün olmamakla birlikte bu cihette atılacak birtakım adımlar sorunla uğraşta epeyce tesirlidir;

  • Doğumdan sonra saç kesiti birçok validenin hamilelikten sonraki sıradan yaşama dönmek ve koordinasyon sağlamak için üstünde kıymetle durduğu bir terapidir. Saç bölümü için daha kısa ve katlı modellerin tercih edilmesi saç dökülmesini azaltara, saçların daha düzgün görünmesini sağlayacaktır.
  • Çinko ve biotine sahip besinler yanında keten tohumu, balık, avokado ve balık yağı tüketimi saç dökülmesine ne yeterli gelir sorusu için verilecek bir gayrı yanıttır.

KAYNAK