Intro Price! Get Pixwell WordPress Magazine Theme with ONLY $59

Yüzden Kilo Vermek İçin Egzersizler

Egzersiz ile yüzden kilo vermek mümkün olup en güçlükle kilo verilen ortamlardan biri olan yüz için yapılan egzersizler epey tesirli sonuçlar verebilmektedir. Yüzden kilo vermenin zorluğu yanı sıra kimi durumlarda aileden gelen kalıtsal durumlardan ötürü dolgun yanaklara ve yüz ortamına sahip olunabilmektedir. Yüzden kilo vermek istiyorum diyorsanız yüz kaslarınızı çalıştıracak olan egzersizleri deneyebilirsiniz.

Dudak Çekme Hareketi İle Yüzden Kilo Verme

Dudakları içeri gerçek çekerek yapılan bu egzersiz en tesirli yüz zayıflatma egzersizlerinden biridir. Bu egzersiz devranla elmacık kemiklerinin ön plana çıkmasını sağlamakta ve bu sayede daha genç bir görünüm kazanılmasına yardımcı olmaktadır. Bu egzersiz için;

  • Alt çenenizi dışa akıllıca itmeniz ve dudaklarınızı ön plana çıkarmanız gerekmektedir.
  • Çene kesiminde bir gerginlik oluşturulmalısınız ve bu halde 15 saniye beklemelisiniz.
  • Bu hareketi günde 10 kez tertipli biçimde tekrarlamalısınız.

Balık Surat Hareketi İle Yüzden Kilo Verme

Küçük yaşlarda iken yapılması nispeten büyük parti kaynağı olan balık surat hareketi, yanaklarda bulunan ziyade yağların eritilebilmesi için epeyce tesirlidir. Bu hareketi yaparak 5 saniye beklemeniz ve tekrarlanmanız gerekmektedir. Günlük 110 tekrar ile yanak kesimindeki ziyade yağlardan kurtulmak mümkün olacaktır. Hareketi yaptıktan sonra 5 saniye beklediğinizde çene ve yanak ortamınızdaki yanmayı hissedeceksiniz. Bu yanmayı hissetmezseniz hareketi akıllıca yapmıyor ve yanaklarınızı yeteri kadar içeri çekmiyorsunuz demektir.

Göz Kapama Hareketi İle Yüzden Kilo Verme

Pratiği epeyce kolay bir egzersiz olan göz kapama, sonuç olarak istenilene ulaşılmasını sağlamaktadır. Yanaklarda sıkılarak gözlerin sımsıkı kapatılması formunda uygulanan egzersiz yüz kaslarını çalıştırmaktadır. Yanaklarınızı sıkıp gözlerinizi sımsıkı kapatarak 10 saniye boyunca bekleyin ve kısa bir aradan sonra tekrarlayın. Günlük olarak 10 tekrar yapmak istediğiniz sonuca ulaşmanızı sağlayacaktır.

KAYNAK