Intro Price! Get Pixwell WordPress Magazine Theme with ONLY $59

Alıçın Yararları Nelerdir, Neye Yeterli Gelir?

Alıçın yararları arasında hem kalp hem de dimağ sıhhati vardır. Alıç tabiatın en şifalı bitkilerinden bir tanesi. Hafif ekşimsi bir tada sahip olan alıç antioksidan bakımından epeyce zengindir. Bu yüzden de sıhhat ile ilgili pek çok kasvet için alıçın tüketilmesi tavsiye edilir. Alıç ekseriyetle dağlık ve kayalık mahallerde yetişir. Birçok iklime ayak uydurabilmesinden ötürü da bu ağaç ile sıklıkla karşılaşabilmek mümkündür. Alıç nerede satılır sorusunun karşılığı ise birtakım marketler ve pazarlardır.

Kalp Sıhhati Açısından Alıçın Değeri

Alıç kalp sıhhati için çok kıymetli besinlerden bir adedidir. Alıç meyvesinin birçok yararı var. Ama bu meyve mahsusen kalbe sağladığı destek ile bilinir. Ritim bozukluğu ya da çarpıntı sorunu yaşayan bireyler alıç tüketmelidir. Bunun yanı sıra kalp yetmezliği, kalp kaslarındaki zafiyet üzere meseleler için de alıçın çok güzel geldiği biliniyor. Kalbinde sorun olan ya da daha sağlıklı bir kalbe sahip olmak isteyenler alıçı bol bol tüketmelidir.

Alıç Nasıl Tüketilmelidir?

Alıç meyvesi nasıl kullanılır sorusunun karşılığı 2 çay kaşığı kadar alıç meyvesini ve yaprağının 400 gram su ile kaynatılıp içilmesidir. Bir vade bu formda kaynatılan alıç meyvesi daha sonrasında süzülür. Çay biçimde hazırlanan bu içecekten günde 1 ya da 2 bardak içilebilir. Kaynatılan alıç meyvesi şurup haline getirilerek de tüketilebilir.

KAYNAK