Intro Price! Get Pixwell WordPress Magazine Theme with ONLY $59

Ana yanı beşik avantajları ve ana yanı beşik seçimi

Ana yanı beşikler, bebeğin gece boyunca çabucak anasının yanında olmasını sağlayan, uyandığında yahut emzirme gereksinimi doğduğunda ananın de konforunu artıran bir beşik tipi. Validelerin umumî muhtaçlıkları ve mahsusen yeni doğan periyodunda bebeklerin gereksinimlerinin çok farklı olması nedeniyle, “bir kez alalım, uzun vade kullansın” anlayışından fazla münhasıran birinci periyodun daha konforlu geçmesini sağlamak için bu periyoda hususî eserlerin tasarrufuna dikkat etmek gerekiyor. Ana yanı beşikler de bu manada kimi avantajlar sağlıyor. Biz de sizin için ana yanı beşiklerin özelliklerinden ve avantajlarından bahsetmek istedik. 

Ana yanı beşiklerde bebek emniyetli bir biçimde beşiğinde uyurken, beşiğin bir tarafı açık olduğu ve yatağa direkt monte edilebildiği için ana derhal bebeğin yanındadır ve bilhassa yeni doğan periyodunda bebeğini rahatlıkla kucağına alarak emzirebilir. 

Ana yanı beşiklerin üretim emeli bebeğe daima yatabileceği bir yatak sağlamaktan fazla, mahsusen yeni doğan periyodunda validenin bebeğine anında ulaşabilmesini, gerekli durumlarda müdahale edebilmesini sağlamaktır. Bu mealde park yataklardan farklıdır. Katlanabilir, taşınabilir özellikleri de bulunan park yatakların 4 tarafı örtüktür, emel bebeğin inançta olacağı bir oyun sahası sağlamaktır. Gelgelelim ana yanı beşiklerde ise beşiğin bir tarafı açılabilir ve yetişkin yatağına rahatlıkla monte edilebilir. 

Ana yanı beşikleri anne-bebek eserleri konusunda profesyonel çok bilinen markalardan alabileceğiniz üzere, kendinizin de yaptırması mümkün. Lakin saf ki burada materyal seçiminden, sağlamlığa kadar her mevzuya daha ziyade dikkat etmeniz gerekir. 

Analar, ana yanı beşiklerden çok şad

Kullanıcı tahlillerine baktığımızda ise bilhassa bebeğinizin birinci aylarında ana bebek muhaberesinin çok kıymetli olduğu devirlerde, bebeğin her an anasının kokusunu alabilmesi, onun yanında olduğunu bilip rahatlayabilmesi, ananın de her an bebeğine ulaşabilmesi ve itimatla yatabilmeleri için ana yanı beşikler pek çok ana tarafından da çok kullanışlı bulunuyor ve yeni analar tarafından ana yanı beşikler çok tavsiye ediliyor. 

Artık gelelim ana yanı beşik üreticilerine. Bu yatak tipi için pek çok profesyonelin hususî eseri mevcut. Biz sizin için dikkatimizi çeken, kullanıcılardan en çok olumlu tefsir alan, beğenilen markaları sıraladık. Her bir eserin ismine ve fiyatına bakarak, akabinde online satış sitelerinde kullanıcı tefsirlerini da inceleyerek size münâsib ana yanı beşiği bulabilirsiniz. 

Haydi başlayalım!

Prego Santa Maria ana yanı sallanan beşik
Fiyatı: 899TL ama mağazaların indirim periyotlarında 550TL'ye bulunabiliyor. 
Boyutlar: 92x54x72 cm

Prego Santa Maria Ana Yanı Sallanan Beşik

Prego Santa Maria ana yanı beşiklerin yükseklikleri ayarlanabiliyor ve dilek ettiğiniz hengam ana yanı beşik, gereksiniminiz olduğunda ise park yatağa dönüşebiliyor. Fiyatı Trendyol üzere mağazalarda 500-550 fiyat aralığında. Eserin ayakları dışa yanlışsız uzatılabiliyor, tekerlekleri sayesinde kolay taşınabiliyor. Gövde yapısı alüminyum ve ayarlanabilir yüksekliğe sahip. Fermuarlı taşıma çantası sayesinde rahatlıkla taşınması mümkün. Bebeğinizle 0-5 ay arasında rahatlıkla kullanabilirsiniz. (Ürünün tam ismi: PREGO 8020 Santa Maria Ana Yanı Sallanır Beşik)

Baby&Plus Safe Side ana yanı beşiği
Fiyatı: 599TL
Derinlik: 56 cm Ön yüz: 92 cm Yükseklik: 85 cm / Ağırlık: 8,5 kg

Baby&Plus Safe Side Ana Yanı Beşik

Tıpkı başka markalarda olduğu üzere Baby&Plus ana yanı beşikleri de tıpkı hengamda park yatağa dönüşebiliyor ve dilediğiniz anda yüksekliği ayarlanarak yetişkin yatağının yanına yerleştirilebiliyor. Ekstra özellikleri ise beşik ile birlikte bebek için müzik ve titreşim sunabilmesi. 10 farklı müzik, 3 farklı ses seviyesi ve 3 farklı titreşim ve LED aydınlatma imkanı sunan rahatlatıcı bir müzik kutusu mevcut. Eser iskeletine entegre sallanma aparatı sayesinde birebir devirde bir sallanan beşik olabiliyor. Tartısı yalnızca 8,5 kg olan beşik, portatif ayaklarla farklı tabanlarda inançlı duruş sağlıyor. 3 kademeli yükseklik ayarı imkanı sunuyor. Fiyatı e-bebek'te 599TL gelgelelim dönemsel olarak yüzde 10-yüzde 20 indirimlere giriyor. 

Chicco Next2Me ana yanı beşik
Fiyatı: 999TL – 1399TL aralığında
Genişlik: 60cm / Yükseklik: 66 / 81cm Uzunluk: 95.5 cm /Ağırlık: 9,5 kg
 

Chicco Next2me Crib Ana Yanı Bebek Beşiği

Chicco'nun Chicco Next2Me Crib beşikleri de tıpkı Prego Santa Maria beşikleri üzere dilediğiniz anda park yatağa dönüşebilir formda tasarlanmış. Pek çok farklı seçeneği olan Chicco Next2Me Crib beşiklerin bir başka avantajı ise rahatlıkla taşınabilir olmaları ve hafiflikleri… Ebeveyn yatağına sabitlemek için yalın ve emniyetli kanca sistemi bulunan, çok taraflı oluşu ve oynar ayakları sayesinde bazalı yataklara entegrasyonlu olan beşik, yeni doğandan 6 aylık periyoda kadar kullanılabiliyor. Fiyatı Trendyol'da 999TL. Görselde taraf alan eserin tam ismi: Chicco Next2Me Crib Beşik Fuchsia

Çilek Mobilya Ana Yanı Beşik (46×80 Cm)
Fiyatı: 783TL (Çilek Mobilya'da yüzde 37 indirimle 493TL)
Genişlik : 83 cm  Yükseklik : 77 cm  Derinlik : 48 cm
 

Çilek Mobilya Ana Yanı Beşik

Çilek mobilya ana yanı beşikleri, Chicco yahut Baby&Plus üzere bebek eseri profesyonellerinden farklı olarak mobilya olarak üretiliyor. Birebir devirde park yatak olarak kullanılabilmeleri mümkün değil. Gelgelelim bebek aparatları satan mağazalardan park yatağa dönüştürmek için tutarlı aparatlar bulma imkanınız var. Bebeğin 0-6 aylık devrine iyi olarak üretilen Çilek Mobilya ana yanı beşikleri uygu setinde 1 adet yatak, yatak örtüsü, lastikli çarşaf, yastık ve bebeğin başucunu çerçeveleyen 1 adet himaye mahal alıyor. Mobilya ana yanı beşiğin bir öbür avantajı ise bebeğinizin tasarrufu sona erdikten sonra münferit bir oturma ünitesi olarak kullanılabilir. 2. bir bebek düşünüyorsanız, o vadeye kadar depo derdi olmadan da saklayabilirsiniz. 

Babybay Ana Yanı Beşik
Fiyatı: 1.350,00 TL
Orijina: Uzunluk 86 cm, En 43 cm, Yükseklik 79 cm, Yük 11 kg 
Maxi: Uzunluk 94 cm, En 51 cm, Yükseklik 79 cm, Yük 14 kg
 

Babybay Ana Yanı Beşik

Alman, bebek ve evlat mobilyaları üreticisi Banybay'in akıllıca dizayn edilmiş Babybay ana yanı bebek beşiği rastgele bir ebeveyn yatağına birkaç olağan adımda basitçe eklenebilir ve böylelikle bebeğiniz ana pederine yakın uyuyabilir. Fiyatı ile göz dolduran beşiği aldığınızda sürpriz olmaması için baştan söylememiz gerekiyor: Eser içeriğinde yalnızca karyolası mevcut Öbür tüm aksesuarların, babybay beşik aksesuarları olarak ekstra sipariş edilmesi gerekiyor ve işler biraz pahalı hale gelmeye başlıyor. Çerçevesi ve tabanı sert kayın ağacından yapılan ve katiyetle toksik olmayan cila kullanılan Babybay ana yanı beşikler mama sandalyesine, banka, sıraya, sandalyeye, alt değiştirme masasına, masaya, seyahat yatağına yahut oyun parkına (uygun aksesuarların yardımıyla) dönüştürülebiliyor.

Soo Baby ana yanı beşik
Fiyat: Sıfır olanları ortalama 500, 2. elleri ise 175-200TL aralığında
 

Soo Baby Başucu Beşiği – Ana Yanı Beşik

Biraz evvel bahsettiğimiz ana yanı beşiklerden biraz daha küçük olan bu eser, daha uzun vadede bebek yatağı ya da park yatak olarak kullanmak için küçük kalabilir lakin makul fiyatı ile yalnızca ayan bir devir kullanılmak üzere bütçenizi rahatlatmak mümkün. Eser bu aralar satışta olmasa da tutumluanne.com üzere adreslerde 2. el olarak bulunabilir. Validelerin tefsirlerine nazaran bebek 6 aylık olana kadar kullanılabilir. Sıfır olanları ortalama 500, 2. elleri ise 175-200TL aralığında satılıyor.

KAYNAK