Intro Price! Get Pixwell WordPress Magazine Theme with ONLY $59

Daha kısa cinsî perhiz mühleti tüp bebek muvaffakiyetini etkiliyor

Gebelik arzulayan kimi çiftler, tekrarlayan defalar tüp bebek tedavisi görmelerine karşın gebelik elde edemiyor. Arkası gerisine alınan olumsuz denemeler ise çiftleri maddi – manevi çetin durumda bırakıyor. Bayan Marazları ve Veladet Mütehassısı Doç. Dr. Emre G. Pabuçcu, son yıllarda münhasıran teknolojik gelişmeler ile gebelik muvaffakiyetinde önemli artış olduğuna dikkat çekiyor.

Gebelik arzulayan birtakım çiftlerin, Tekrarlayan tüp bebek denemelerine karşın gebelik elde edilmiyorsa dikkat

Daha evvel tekrarlanan

Genetiği hasarlı spermleri ayıklamak çok kıymetli

En âlâ sperm seçimi şahsi birtakım büyütme usulleri ile seçilebiliyor. Kişisel akışkanlar kullanılarak doğala en yakın spermler seçilebilir. Özellikle genetiği hasarlı spermleri ayıklamak çok değerli. Bunun için en az 3 ay tertipli ilaç kullanılması gerekebilir gelgelelim bizim de üzerine çalıştığımız ve 2017 yılında Avrupa Üreme Kongresi’nde sunumunu yaptığımız bir formül var: Yumurtaları döllemek için kullanılacak olan spermleri klasik cinsel perhiz vadesi ile değil de çok kısa perhiz müddeti ahir almak. Böylelikle, beklemiş ve DNA’sı hasarlı spermler mekanına arkadan gelen dinamik spermleri kullanıyoruz. Sonuçta da, daha âlâ döllenme ortaya çıkıyor. Bu da gebe kalma nispetini büyük bir nispette olumlu etkiliyor.

Âlâ kalite embriyo sağlıklı gebelik bahtını artırıyor

Bu metot ile DNA’ları daha sağlıklı spermlerin sürece alınması mümkün oluyor. Döllenme âlâ olunca âlâ kalite embriyo orantısında artma izleniyor. Aslında yeterli kalite embriyo var ise, sağlıklı gebelik talihimiz da artıyor. Bu metodu münhasıran sperm DNA hasarı olan ve ikiden çokça denemede yeterli kalite embriyo verilememiş yahut verilmiş ama tutunma olmamış olgulara öneriyoruz. Rastgele bir süreç yapılmadığı için çiftlere de rastgele bir ekstra maliyeti bulunmuyor.

KAYNAK