Intro Price! Get Pixwell WordPress Magazine Theme with ONLY $59

Devit 3 Damla Ne İçin Kullanılır, Yararları Zararları Nelerdir?

Devit 3 damlanın hangi sebeplerden dolayı kullanılacağı, yararları ve zararları bu cephede vitamin takviyesi ortamlar için kıymetle araştırılan bir husus başlığıdır. Hem bebekler hem evlatlar hem de yetişkinler tarafından kullanılan Devit 3 damla tıpkı hengamda eklem ve kemik rahatsızlığı geçiren hayvanların tedavisi için de kimi veterinerler tarafından reçete edilmektedir.

Devit 3 Damla Nedir?

Devit 3 damla aktif husus olarak kolekalsiferol (D3 vitamini) içermekle birlikte 20 ml’lik cam şişe ve karton kutularda satılmaktadır. Devit 3 damla nedir ne için kullanılır sorusu için;

  • D vitamini yetmezliği ya da eksikliğinde
  • Kemik erimesine destek tedavi olarak
  • D vitamini eksikliğine bağlı ortaya çıkan bir kemik marazı olan Raşitizm tedavisinde
  • D vitamini eksikliği ya da yetmezliği sonucu ortaya çıkan sindirim kanalındaki emilim bozukluğu çerçevesinde kemiklerde mineral eksikliğine bağlı kemik marazı tedavisinde
  • Kemik erimesi sonucunda kırık riski bulunan durumlarda
  • Vücutta kalsiyum metabolizmasının düzenlenmesinde aktif olan hormon bezlerindeki tümör oluşumuna bağlı marazların tedavisinde kullanıldığı formunda karşılıklar verilmesi mümkündür.

Yetişkinlerde Devit 3 damla tasarrufu 3-4 hafta ara periyotlar halinde ½ ml’lik iki doz halinde kullanılabilmektedir. Kesin tedavi vadesi ve gereken doz hasta değerlendirmesi yapıldıktan sonra tabip tarafından belirlenir.

Evlat Ve Bebeklerde Devit 3 Damla Tasarrufu

Bebekler ve çocuklarda Devit 3 damla tasarrufu da birebir yetişkinler üzere D vitamini eksikliği yahut yetmezliği başta olmak üzere, evlat raşitizmi tedavisinde de kullanılabilir. Bebek ve çocuklarda 3-4 haftalık ara periyotlar halinde 1ml kullanılan Devit 3 damla ilgili sorunların giderilmesinde değerli bir rol oynayabilir. Kesin tedavi müddeti ve gereken doz hasta değerlendirmesi yapıldıktan sonra doktor tarafından belirlenir.

KAYNAK