Intro Price! Get Pixwell WordPress Magazine Theme with ONLY $59

Hatunlar İçin Makyaj Yapmak

Daha havalı olmak, kendini daha uygun hissetmek için bayanların birçoğu gün içinde makyaj yaparlar. İşe giderken, günlük işlerini halletmek için dışarı çıkmak istediklerinde, arkadaş içtimalarında ya da gün içerisinde hanede kendini uygun hissetmek ismine yapılan farklı makyajlar bulunmakta. Her birinin emeli farklı olsa sonuç hatunların kendini düzgün hissetmesi olmaktadır.

Makyaj Yapma Teknikleri

Makyaj nasıl yapılmalı sorusuna verilecek yanıt epeyce ziyadedir. Her yüz hattı için farklı teknik olduğu üzere şahısların nasıl görünmek istediğine nazaran de teknikler değişmektedir.

  • Tesirli bakışlar,
  • canlı gözler,
  • dolgun dudaklar,
  • tesirli kirpikler,
  • sarih elmacık kemikleri üzere ön plana çıkarılmak istenilen kesimle nazaran uygulanması gereken makyaj teknikleri de değişmekte. Akıllıca makyaj tekniği ile kusurların giderilmesi mümkün olmakta. Makyaj hileleri burun küçültme yapılabilirken, küçük gözlü bayanlar iri gözlü üzere görünebilmekte.

Makyaj Yapmanın Püf Noktaları

Makyaj yapmaya başlarken öncelikle her bayan kendine münasebetli gereçlerin hazır hale getirmelidir. Gereçler içinde kullanılacak bazlar, farlar, rimel, kalemler ve rujlar üzere değerli aksesuarlar nokta alırken bunları sürmek için de makyaj fırçaları ve işlevleri hatunlar tarafından bilinmelidir. Fondöten sürülmesi gereken fırçayla allık sürülecek fırça farklıdır.

Bir Hatunun Bilmesi Gerekenler:

Makyaj için gerekli gereçler sahih bir biçimde hazır edilmelidir. Her gereç için kullanılması gereken fırçaların bilinmesi makyajın sahih yapılmasını da sağlamaktadır.

Makyajın Zararı Var Mı?

Makyaj cildi bozar mı bayanların merak ettikleri bahislerin içinde nokta alır. Makyajın kaliteli gereçlerle yapılmamasının yanı sıra makyajla yatılması ve cildin gün içinde temizlenmemesi hiç elbet ki cilde zarar verir.

KAYNAK