Intro Price! Get Pixwell WordPress Magazine Theme with ONLY $59

Yüksek Ökçeler İle Rahat Adımlar

Topuklu ayakkabılar, bayanların vazgeçilmezleri arasındadır. Günlük hayatta çok tercih edilmese bile çalışma ortamında, şahsi gün ve kutlamalarda, davetlerde topuklu ayakkabı giymek gerekebilir. Ayakkabıların rahat olması kıymetli ve ama her topuklu ayakkabı belli başlı mühlet giydikten sonra kesinlikle yorar ve rahatsızlık verir.

Yüksek topuklu ayakkabı ile rahat gün geçirmek için, ayakkabı seçimi akıllıca yapılmalıdır. Konfor ve rahatlık, ayak yapısına makullüğü değerlidir. Mütemadi topuklu ayakkabı giyen bayanlarda ise alışkanlık olduğu için zorlanmadan giyebilir, rahat yürüyebilir ve ayak yapıları formlandığı için ağrı, sızı hissetmeden kullanabilirler.

Rahat Topuklu Ayakkabı Giymek İçin

Ayak sıhhatini korumak ve sürdürmek için topuklu ayakkabı giydiğinizde;

  • Dinlenin ve ancak topuklu ayakkabıları çıkarmayın. Çok yorduğunda topukluları çıkarmak, daha çok ağrımasına ve yine giyerken ağrımasına neden olur.
  • Yeni alınan topuklu ayakkabıları kesinlikle deneyin ve 5-10 dakika mağaza içinde kullanın. Yürüyün ve ayağınıza münasip olup olmadığına karar verin. Topuklu ayakkabı alırken ayağınıza entegrasyonlu ve son aşama rahat üzere gelebilir. Fakat uzun mühlet ayakta durduğunuzda ve gün uzunluğu ayağınızda kaldığında, rahatsızlık verebilir. Ayak yapınıza münâsib olup olmaması, ayakkabının derisi ve esneme behresi, topuğun inceliği ve alt kısmına takılan kauçuğun kalınlığına dikkat ederek seçin.
  • Ayakkabı alırken düz bir tabana koyun ve hafifçe dokunun, şayet topuklu ayakkabı acilen düşüyor yahut üzerine elinizle bastırarak hafif sağa- sola oynattığınızda topuktan kayarak derhal düşüyor ise farklı bir modeli seçebilirsiniz.
  • Yanlışsız numara seçmek, topuklu ayakkabı seçmek için en değerli faktördür. Buçuklu numaralar tercih edilmeli, ayakkabıların iç kısımlarına silikon boşluğu bırakılmalıdır.
  • Dar ve sıkı ayakkabıları genişletmek için buzdolabında bekletin. Kalıplar zarif ayakkabı modelini bozabilir. Içi su dolu poşetleri ayakkabıların içine yerleştirerek, buzdolabında bekletin. Rahat halde genişleyecektir.

KAYNAK