Intro Price! Get Pixwell WordPress Magazine Theme with ONLY $59

Zeytinyağının Vajinaya Yararları Nelerdir? Zararı Var Mıdır?

Zeytinyağının vajinaya olan yararlarının ne olduğu ve zararının olup olmadığı bayanlar tarafından üzerinde epeyce ziyade durulan bir detay olarak göze çarparken bu istikamette zeytinyağı tasarrufu,

  • Cinsî ilişi sırasında kayganlaştırıcı biçiminde
  • Vajina beyazlatma gayesiyle (genital ortam kararmasının doğal tedavisinde)
  • Vajinusmus tedavisinde
  • Vajina etrafının meyyit deriden arındırılmasında
  • Vajinal enfeksiyon ve bakteri tedavisinde sıkça başvurulabilen bir olgudur.

Vajina Kararması İçin En Doğal Sistem

Çevresel etmenlerin yanı sıra, cilt rahatsızlıkları ve tıraş tahrişi üzere nedenlerle epey sık meydana gelebilen vajina kararması için zeytinyağı kıymetli bir yarar sağlamaktadır. Vajina kararması için zeytinyağı pratiğinde kuru haldeki vajinaya masaj yaparak haftada 3 gün 10’ar dakikalık masaj genital kararmanın önüne geçebilecektir.

Cinsî Bağ Sırasında Kayganlaştırıcı Hedefiyle Kullanılan Zeytinyağı

Ağrılı cinsî alaka sorunu olan bayanlar için zeytinyağı doğal ve organik bir kayganlaştırıcı halinde değerlendirilirken, cinsî bağlantıda zeytinyağı kullanmak tercihlerini epeyce aktif olduğundan laf edilebilir. Güzel bir kayganlaştırıcı olarak söz edilebilen zeytinyağının bu hedefle tasarrufunda epeyce dikkatli olunmalı, bu tarafta ziyade ölçüde zeytinyağı tercihi kasık ağrısına neden olabilir.

Vajinal Enfeksiyon Ve Bakteri Tedavisinde Zeytinyağı

Vajinal enfeksiyon ve bakteri meseleleri nispeten ziyade bayanın yakındığı bir şikâyet olmakla bir arada, enfeksiyonun çabucak ertesinde ortaya çıkan mantar, idrara çıkmakta zorlanma, tahriş ve yanma üzere aksilikler bayanların hayat kalitesini bir epey düşürürken bu mevzuda karbonat ile birlikte zeytinyağı tasarrufu da nispeten değerlidir. Vajina tahriş zeytinyağı bağı yanında vajinanın tahriş olmasına yol açan durumların da ortadan kaldırılması da gerekmektedir.

Vajina İçin Zeytinyağı Zararlı Mı?

Vajina için zeytinyağı tasarrufu makul ölçülerde değerli yararlar içerebilirken zeytinyağının ziyade tasarrufu vajinanın PH istikrarını bozabileceği üzere diğer problemlerin da yolunu açabilecektir.

KAYNAK