Intro Price! Get Pixwell WordPress Magazine Theme with ONLY $59

Bebeğe Keçi Sütü Verilir Mi?

Keçi sütünün yararları nelerdir? yada bebeğe keçi sütü verilir mi? sizde ana sütü yetmediğinde keçi sütü ne devir verilir diye merak ediyorsanız okumanızı tavsiye ediyoruz.

Yazı İçeriği

  • Bebeğe Keçi Sütü Verilir Mi?
  • Keçi Sütü Yararları
  • Bebeğe Keçi Sütü Verilmeli Midir?

Bebeğe Keçi Sütü Verilir Mi?

Ana sütünün ehliyetsiz kaldığı yada ananın farklı nedenlerden ötürü bebeğini emziremediği durumlarda mahalline en mütenasip süt olarak gösterilen keçi sütünü bebeğe vermek akıllıca yönetici? Keçi sütü ne hengam verilmelidir? Sizin için araştırdık.

Keçi Sütü Yararları

Keçi sütünün yararları ise şöyledir. Keçi sütünde inek sütüne nazaran daha çokça kalsiyum bulunur. Keçi sütü A-vitamini bakımından inek ve ana sütüne orantıyla yaklaşık 2 kat daha zengindir. Keçi sütünün, kısa zincirli yağ asitlerince varlıklı olması, bilhassa sindirim yeteneği şimdi gelişmemiş bebeklerin beslenmesinde keçi sütünden yararlanılmasını ya da keçi sütünden üretilmiş bebek mamalarının tasarrufunu ülkü kılmaktadır. Bağışıklık sistemini güçlendirici mineral ve vitaminler içerir. Güç verir.

Bebeğe Keçi Sütü Verilmeli Midir?

Keçi sütü çok yararlı bir süt olsa bile ana sütü bebeğiniz için ülkü olandır. Ana sütünün ehliyetsiz kaldığı durumlarda eksperler ekseriyetle devam sütlerini öneriyor. Bebeğinizin bir yaşından evvel keçi yada inek sütü üzere azıklar ile beslenmesi makul görülmüyor.

Burada tesirli olan kıymetli nokta ise bebeğinizin sindirim sistemi rahatsızlığı bulunmadığı sütünüz ehliyetsiz geldiyse yada bebeğinizi emziremiyorsanız bebeğinize keçi sütünün iyi olmadığıyla alakalı en sahih bilgiyi evlat hekiminizden alabilirsiniz. Şayet hekiminiz bebeğiniz için keçi sütü tüketimini elverişli görürse yoğurt olarak hazırlayıp bebeğe verebilirsiniz.

KAYNAK