Intro Price! Get Pixwell WordPress Magazine Theme with ONLY $59

Kireçlenme Bitkisel Tedavisi, Doğal Çözümü

Kireçlenme bitkisel tedavisi ve kür tanımları ile tahlil arayanlar için derleme yaptık. Kireçlenmeye karşı doğal tahlil prosedürleri münhasıran kireçlenmenin ilerlemesini maniler. Dizlerde kireçlenme için doğal teknikler arasında ise:

  • Bir fincan doğranmış havucu, 3 gram tarçın ile karıştırın. İçerisinde 1 gram kadar karabiber ve 3 gram kuru zencefil ekleyin. Daha sonra bu karışımı 2 fincan suda kaynatın. Önümü 1 ay boyunca 2 kez içebilirsiniz.
  • Bir kahve fincanının çeyreğini dolduracak kadar doğranmış yeşil soğanı, 2 fincan su içinde kaynatın. Bu karışımı günde 3 kez içebilirsiniz. Kireçlenmeye karşı bitkisel tahlil olarak bu kürleri nizamlı olarak kullanabilirsiniz.
 kireçlenme bitkisel tedavisi

Diz Kireçlenmeleri için Doğal Formüller

Diz kireçlenmesine karşı kürler mahsusen vücudun içten uygunlaşmasını sağlar. Bağışıklık sistemini güçlendiren bu prosedürler, mahsusen kireçlenmeyi de hafifletir. Bu usuller arasında:

  • Bir fincan karahindiba ve naneyi, 4 fincan su içinde kaynatın. Bu karışımı günde 3 sefer tüketin. Pişirme sırasında lapa ve posa haline gelmiş olan karahindibayı kireçlenen sahaya da sürebilirsiniz.
  • Yabani elma çiçeğini suda demleyin. Daha sonra tülbent ile süzerek için. Karışımı ıhlamur ile karıştırıp içebilirsiniz.
  • Siyah nohut, tarak otu ve kimyonu zeytinyağı ile bir arada harmanlayıp pişirin. Haftada 3 sefer bu karışımı tüketebilirsiniz.
 kireçlenme doğal tedavisi

Kireçlenmeye Karşı Kürler

Kireçlenmeye ne uygun gelir ve doğal kürler arasında çınar ağacı yaprağı bulunmaktadır. Eski devirlerden beri kireçlenme için kullanılan bu yaprak, kireçlenmeyi içten temizleme özelliğine sahiptir. Bu kürü yapmak için 2 adet çınar ağacı yaprağı ve 1 bardak su kâfi olacaktır. Yapılışı ise:

  • Birinci olarak 2 adet çınar yaprağını temin etmeniz gerekmektedir. Yapraklar sararmış ya da yeşil olabilir. Yaprakları şıkça yıkayın ve ellerinizde küçük modüller haline getirin.
  • Bu sırada cezvede su kaynatın. İçerisinde parçalanmış olan çınar yapraklarını ek edin. Akabinde 5 dakika kadar demlenmesi için bırakın.
  • Kürün demlenmesinin akabinde tülbent ile süzün.
  • Ilınması için bekletin.
  • Bu kürü akşam yemeklerinden evvel ve gece yatmadan evvel içebilirsiniz.

Bu kürü bir ay boyunca aksatmadan pratiğiniz gerekmektedir. Bu sayede kireçlenme şikayetleri hafifleyecektir. Dilerseniz forum mevzumuz olan Boyun ağrıları, Fıtık, Kireçlenme…Bilgi ve Paylaşım Meydanı ‘na göz atabilirsiniz.

KAYNAK