Intro Price! Get Pixwell WordPress Magazine Theme with ONLY $59

Doğal Karışımlarla Çocuklara Özel Güçlendiriciler

Bağışıklık sistemini güçlendiren hususî karışımlarla lezzetli besinler hazırlayabilirsiniz. Çocukluk çağlarında bağışıklığın kazanılması, sağlıklı bir hayat ve hastalık risklerinin önlenmesi açısından hayli kıymetli ve gereklidir.

Doğal besinler ile sağlıklı gelişimlerini ve fizikî gelişimlerini desteklerken, bağışıklık sisteminin de daha güçlü ve donanımlı olmasını sağlayabilirsiniz.

Yazı İçeriği

  • Evlatlara Şahsi Doğal Formüller
    • Arı Sütü & Bal
    • Zencefil & Zerdeçal
    • Muzlu Yoğurt

Evlatlara Şahsi Doğal Formüller

Evlatlar için bağışıklık sistemi güçlendiren kişisel karışımlar şu formdadır;

Arı Sütü & Bal

Kanser marazlarının önlenmesi ve metabolik pek çok hastalık riskinin ortadan kaldırılması için arı sütünün yararları yanı sıra bağışıklık sistemini güçlendirdiği bilinmektedir. 3 yaş üzerinde olan evlatlara her gün arı sütü verilmelidir. Antioksidan zengini bal ile karıştırarak, 1 çay kaşığı kadar günlük olarak verin.

Zencefil & Zerdeçal

Bağışıklık sistemini ekstra geliştiren ve güçlendiren zencefil ile zerdeçal, evlatlara yoğurt ile karıştırılarak verilebilir. Her gün; 1 kase yoğurt içerisine 1’er çay kaşığı zerdeçal ve zencefil karıştırarak yedirin.

Muzlu Yoğurt

Muz, derhal her evladın en sevdiği meyveler arasında bölge alır. Yoğurt ise probiyotik özelliğiyle her gün tüketilmesi gereken besinlerden biridir. Bağışıklık sistemini geliştirmek için yoğurt içerisine 1 muz doğrayarak, her gün bir kase tüketmesini sağlayın. Bağırsak faaliyetlerini düzenleyip, geliştirerek sağlıklı bakterilerin oluşmasını ve hasebiyle bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlar.

Çocuklarda bağışıklık sisteminin güçlenmesi için demir içeren besinleri kesinlikle vermelisiniz. Demir bakımından güçlü meyve ve sebzler daha sağlıklı gelişmesini sağlar.


KAYNAK