Intro Price! Get Pixwell WordPress Magazine Theme with ONLY $59

Saçların Çabuk Uzaması İçin Yapılması Gerekenler

Saçların çabuk uzaması için için yapılması gerekenler nelerdir? Saç nasıl çabuk uzar; Istikrarlı beslenmeli ve sağlıklı uzun saç için gereken vitaminleri beslenmenize eklemelisiniz. Unutmayın, saçlarınız doğal tellere sahiptir ve bunlar sıhhatinizin ve yeterli olmanızın yansımasıdır.

Şayet vücudunuza güzel bakmazsanız, saçlarınız istediğiniz üzere görünmeyecektir. Vücudunuza düzgün bakmalı, bir saç bakım programı uygulamalı ve beslenmenize vitamin eği sağlamalısınız. Biraz dikkat ve bakımla saçlarınızın kusursuz bir görünüme kavuştuğunu göreceksiniz.

Yazı İçeriği

 • Uzun Saç Düşmanları Nelerdir?
 • Saç nasıl çabuk uzar?
 • Saçların Çabuk Uzaması İçin Doğal Formüller
 • Saçların Çabuk Uzaması İçin Maske Tanımları
  • Saçları Uzatmak İçin Entele Otu Maskesi
  • Saçları Uzatmak İçin Badem Yağı Maskesi
 • Saçlar Nasıl Uzar?

Uzun Saç Düşmanları Nelerdir?

Uzun saç düşmanları; kırılma, uçuşma ve kırık uçlardır. Uyandığınız andan itibaren, uyanıkken ve velev uyurken saçlarınızın kırılmasına yol açan bir çok etken vardır. En çok görülenler yanlış fırçalama ve yıkama, uçlarını gereken sıklıkta kısaltmamaktır. Saç şekillendirme, yanlış beslenme ve huzursuz uyumak da saçta kırılmaya neden olabilir.

Kişilerin, saçlarına yeterli geleceğini düşündükleri şeyler saçlara zarar verebilir. Âlâ bakım; kolay, gelgelelim sahih bakım eserleri uzun, şık ve sağlıklı bir saç a kavuşmanızı sağlar.

Saç nasıl çabuk uzar?

Saçın süratli uzaması için gerekli gereçlerimiz;

 • Yoğurt
 • Yumurta
 • Limon suyu
 • Kına

Yapılışı:

Kına, yumurta, yoğurt, ve limon suyuyla ağır bir hamur hazırlayın.

Hazırladığınız bu hamuru tüm saçınıza ve saç derinize masaj yaparak sürün.

Bir saat sonra saçınızı şampuanlayabilirsiniz.

Bu süreç tıpkı devirde saç dökülmesi meselesine de uygun gelecektir.

Saçın süratli uzaması için farklı bir pratik;

 • 1 yemek kaşığı çörek otu ve susam otu
 • 1 yumurta sarısı

1 yemek kaşığı çörek otu ve susam otunu, 1 yumurta sarısı ile iyicene karıştırıp saçınıza masaj yaparak sürün ve 15 dakika kadar bekletin. Sonra saçlarınızı ılık su ile şıkça durulayın. Saçın süratli uzaması için bu kürü, haftada 1 sefer uygulayabilirsiniz.

 saçların çabuk uzaması için maskeler

Saçların Çabuk Uzaması İçin Doğal Formüller

Yarım olgun avokadoyu çatal ile uygunca ezin. İçine bir çorba kaşığı üzüm çekirdeği yağı ve bir çorba kaşığı soya yağı katıp düzgünce karıştırdıktan sonra saç diplerine uygunca yedirerek sürün. Daha sonra başınıza evvel mutfakta kullandığınız streç sinemadan bir kat sarın onun üzerine de ılık havlu sarıp 1 saat bekleyin. Son olarak saçınızı yıkayıp durulayın. (Hafta bir kere uygulayabilirsiniz.)

Bir kahve fincanı sıcak suyun içine bir kahve fincanı keten tohumu yağı, yarım limon suyu katarak ocağa koyun ve kaynamaya başlayınca derhal ocaktan alın. Başınıza sürebileceğiniz sıcaklığa gelince ılık olarak saçlarınıza sürüp yukarıdaki üzere streç sinema ve havlu ile sarın. Bir saat sonra saçınızı yıkayıp durulayın.

Saçların Çabuk Uzaması İçin Maske Tanımları

Birçok hatunun en sevdiği mekanıdır saçları. Bir ana evladına nasıl severse inanın saçlarınıda o kadar çok sever. Onları herzaman bakımlı görmek velev. Lakin birçok devir ya vakit olmamasından yada üşengeçlikten bakımını her devir erteler. Asıl konumuzsa saçlarının çabuk uzamasını isteyen bayanları daha çokça ilgilendiriyor. Aşağıda vereceğimiz formüller işinize yarayabilir.

Saçları Uzatmak İçin Entele Otu Maskesi

Gereçlerimiz;

 • 10 gr Entele Otu,
 • 2 Su Bardağı Elma Sirkesi,
 • 2 Su Bardağı İçme suyu,

Entele otumuzu elma sirkesini ve suyumuzu bir tas içersine koyarak kaynatıyoruz. Tas da ki suyun yarısı buharlaşıp boşalana kadar kaynatın. Sonra soğumaya bırakın. Soğuduktan sonra saç diplerimize masaj yaparak sürüyoruz. Bir iki saat kadar saçımızda bekletip ılık suyla yıkıyoruz. Haftada 3 kere pratiğiniz kâfi gelecektir.

Saçları Uzatmak İçin Badem Yağı Maskesi

Gereçlerimiz;

 • 10 Gram Entele Otu,
 • 1 Şişe Badem Yağı,
 • 1 Şişe Bepanthene,
 • 1 Adet Saç Bonesi,

Saçlarımızı hoş biçimde yıkayarak temizliyoruz. Aktardan aldığımız 10 gram entele otunu bir kahve cezvesinin 4/3 ünü suyla doldurup içersine atıyoruz ve kaynatıyoruz. Kaynadıktan sonra süzerek ılımaya bırakın. Aktardan aldığınız badem yağımızı ve bepanthene’i entele otu suyuyla karıştırarak saç diplerimize masaj yaparak uyguluyoruz. Başınıza bir bone takarak 20 dakika fön makinası ile kurutuyorsunuz. Fönlemede bittikten sonra 10 dakika daha bekleyin ve boneyi çıkarıp saçlarınızı yıkayın.

Saçlar Nasıl Uzar?

Saçlarınızın uzaması, vücut kimyanızın istikrarıyla yakından alakalıdır. Muayyen bir noktadan sonra saç uzaması yavaşlar.

Kısa zamanda saç nasıl çabuk uzar diye merak ediyorsanız sabır ve yeterli bakımın saçın uzamasında en kıymetli etken olduğunu unutmamanız gerekir.

Kırık uçların temizlenmesi çok değerlidir. Gerçek şampuan, saç kremi ve şekillendirme eserleri kullanarak kırık uçların önüne geçmelisiniz.

KAYNAK