Intro Price! Get Pixwell WordPress Magazine Theme with ONLY $59

Dermokozmetik nedir, en iyi dermokozmetik ürünler nelerdir?

Dermokozmetikler eczane kozmetiği olarak da biliniyor ve dermatolojiden aldığı birtakım teknikleri kendi formüllerinde kullanıyor; başkaca ilaç tedavisine ek reçeteyle de verilebiliyor. Dermokozmetiklerde yüz, vücut ve saç bakımı için kullanılan formüller laboratuvar ortamında titizlikle oluşturuluyor. Pekala dermokozmetik ürün tam olarak nedir; bir eserin dermokozmetik olması neden değerlidir, bu ürünleri nereden almak gerekir? İşte dermokozmetik eserlere dair merak ettiğimiz tüm soruların cevabı…

İnternet'in yaygınlaşması ile birlikte artık cilt bakımı ve hoşluğuna dair malumata çok daha rahat ulaşabilir hale geldik. Bu da cilt ve saç bakımı ile ilgili hususlarda daha bilinçli olmamızı sağladı. Öncesinde yalnızca eczanelerde satılan dermokozmetiklerin İnternet siteleri ile hayatımıza daha ziyade girmesi bize dermokozmetikler hakkında detaylı bir belge hazırlamaya itti. Dermokozmetik eser seçiminden, dermokozmetik eserlerin formüllerine kadar aklımıza takılan tüm soruların yanıtını Narecza.com'a sorduk. İşte dermokozmetik yerküresine dair her şey! 

Pudra.com: Dermokozmetik nedir?

Narecza.com: Dermokozmetik, eczane kozmetiği olarak da bilinmektedir. Dermatolojiden aldığı birtakım teknikleri kendi formüllerinde kullanan, dermatoloji eksperlerinin yaptığı ilaç tedavisine ek reçeteyle de verilebilen eserler dermokozmetik olarak tanımlanır. Yüz, vücut ve saç bakımı için kullanılan formüller laboratuvar ortamında titizlikle oluşturulmaktadır.  Dermokozmetik eserler, deri sıhhatini destekleyen niteliklere sahiptir. Eczanelerde ve birtakım İnternet sitelerinde satışa sunulur.

En uygun dermokozmetik eserler nelerdir?

Narecza.com: Türkiye ve yerküre umumunda birçok dermokozmetik markası vardır. Bioderma, La Roche-Posay ve Vichy, en çok satılan dermokozmetik markalar arasında mekan alıyor…

Eau Thermale Avène, Caudalie, Darphin, Lierac, Dr. Murad, Institut Esthederm, Neostrata, Skinceuticals, SVR Laboratoire Dermatologique ve Uriage öne çıkan sair markalar arasında yan alıyor. 

Yerli üretim dermokozmetik markalarında da Dermadolin ve Cosmed dikkat çekiyor.
 

Pudra.com: Dermokozmetik eserlerinin birbirilerinden ne tıp farkları var?

Narecza.com: Dermokozmetik markalarının kendi internet siteleri, hangisinin nasıl bir ayrıcalığı olduğunu anlamak için ülkü bir yer olabilir. Zira odak noktalarında değişiklik görülebiliyor.

Örneğin Caudalie üzüm asmalarının içerisindeki resveratrol ve polifenollere odaklanıyor. Vichy ise 15 mineralli termal suyunu tüm eserlerinde kullanarak avantaj sunuyor.
 

Markaların her birinde yüzlerce eser olduğunu ve sahih eseri bulmanın da başkaca değerli olduğunu belirtmek yararlı olacaktır. Cilt tiplerine ve derideki sıkıntıya odaklanarak tahlil aramak bir oldukça değer taşıyor. Her eserin hakikat müddette ve halde tasarrufuna da kıymet vermek gerekiyor.

Pudra.com: Dermokozmetik ve kozmetik arasındaki farklar nelerdir?

Narecza.com: Piyasada birçok hoşluk eseri var ve varsayım edileceği üzere hepsi dermokozmetik eser değil. Kozmetik ve dermokozmetik arasındaki farklar, tesir derinliği konusunda ortaya çıkıyor.

Dermokozmetik eserlerin odak noktası sağlıklı bir tasarrufu desteklemek. Markalara hususî patentler bunu kanıtlar nitelikte. Zira bu patentler oluşturulurken üretim prosedürü ve gereç hassaslıkları artmış oluyor.

Gerek kozmetik eserler gerekse dermokozmetikler tedavi için üretilmiyor. Başkaca dermokozmetiğin tedavi destekleyici tesire odaklanıyor olması demek, makyaj gereci üretmeyeceği mealine gelmiyor. Örneğin La Roche Posay maskara da satıyor. BB krem, fondöten, dudak parlatıcı tiplerini de tıpkı biçimde farklı markalarda görmek mümkün.

Ham husus tasarrufunda hassasiyet!

Dermokozmetik eserlerin içerisinde, ham unsur kullanırken pek çok hassasiyet gözetiliyor. Yasal olarak kullanılmasında sakınca olmasa da uzun vadede sakıncalı olabilecek unsurların kullanılmamasına dikkat ediliyor; kimi markalar parfüm, alkol, paraben, SLS vb. çeşitli unsurlara sonlandırma getiriyor. Bu açıdan dermokozmetik eserler fiyat ve kalite açısından vesair eserlere nazaran bir ölçü farklılık gösteriyor.

Pudra.com: Dermokozmetik eser nasıl seçilir?

Narecza.com: Dermokozmetik markalardan hangisi olursa olsun eser içeriklerini ve tasarruf biçimlerini detaylı biçimde incelemeniz önerilir. Kendi cildinizi tanıyarak hareket etmek tahlili kolaylaştıracaktır:
 

  • Cildiniz çok kuru olduğu için kaşıntı hissi oluşuyorsa atopik ciltlere hususî eser seçmeniz gerekir.
  • Termal su, hyalüronik asit, kollajen ve resveratrol tarafından güçlü eserler genç kalmanıza daha çokça yardım edebilir.
  • Leke meseleniz varsa bu meseleye odaklanan eseri aramanız gerekir. Umumi nemlendiriciler bu sorunu gidermeyecektir.
  • Alnınız parlıyorsa sebum düzenleyici eserlere yönelebilirsiniz.
  • Akne sorunu olanlar içerisinde iltihap kurutucu tesir yapan formülleri kullanmalıdır.

Pudra.com: Dermokozmetik nasıl kullanılır?

Narecza.com: Tüm dermokozmetik eserleri kullanırken uygulanacak nahiye pak olmalı, süreç sırasına müsait biçimde sürülmelidir. Gözenekler tıkalıysa yararlı hususların hücrelere tesiri sonlandırılmış olur. Tekrar tesir alırsınız, lakin tam sonucu vermeyecektir. Bu nedenle tertipli cilt aklığı yapmanız önerilir.

Cildin umum hali yalnızca dermokozmetik eserlerle düzelmez. Takviye almadan sağlıklı bir cilt elde etmek mümkün değildir. Bu nedenle ruhsal ve fizikî açıdan da sıhhatinize dikkat etmeniz gerekir. Hücrelerinizin yaşlanmasını durdurmazsınız ancak en aza indirebilirsiniz.

Pudra.com: Dermokozmetik eserleri nereden alabiliriz?

Narecza.com: Elbette dermokozmetik eserler öncelikle eczanelerde satın alınır. Bununla birlikte gelişen teknoloji; e ticaret artan ilgi ile dermokozmetik eserleri eczane dışındaki birtakım platformlardan da bulabiliyorsunuz. 

Pek çok internet sitesi marka çeşitleri, beklentileri karşılayan eser kapsamı bakımından tatmin edici bir taban sunuyor. Bilhassa aradığınız marka varsa ya da burada olabileceğini düşündüğünüz eserlerden online olarak alabiliyorsunuz.

2012 yılından bu yana faaliyet gösteren Narecza.com’dan da itimatla dermokozmetik eser alabilirsiniz. Google müşteri tefsirlerinde 4.8 ile bölümünün en yüksek puanına sahip sitede pek çok kozmetik ve dermokozmetik eser bulabilirsiniz.

Nar Ecza: https://www.narecza.com/

KAYNAK