Intro Price! Get Pixwell WordPress Magazine Theme with ONLY $59

En İyi Yüz Maskeleri Tarifleri

Meskende yüz maskesi tanımları uygulamak gün geçtikçe daha da tanınan hale geldi. Bunun sebebi kimyasal ve hazır olarak satılan yüz maskelerinin çeşitli yan tesirler barındırması ve pahalı olması. Gelgelelim hanenizde kolaylıkla bulabileceğiniz eşyalarla kendi yüz maskenizi hazırlamak hayli kolaydır. Üstelik hazırladığınız maskenin içerisinde ne olduğunu bilirsiniz ve tamamı doğal ve bitkisel unsurlardan oluşur.

Bu sayede sıklaşırken sıhhatinizi da korursunuz. Yüz maskelerinde kullanacağınız bitkisel eserleri, almak istediğiniz sonuca nazaran değiştirmek mümkündür. Yüz maskesi erkek bayan fark etmeksizin uygulanabilmektedir.

Yazı İçeriği

 • Cilt Nelerden Etkilenir?
 • En Âlâ Cilt Maskesi Tanımları
  • Salatalık maskesi
  • Gül maskesi
  • Domates maskesi
  • Çilek maskesi

Cilt Nelerden Etkilenir?

Cildinizi etkileyen birçok faktör vardır. Bu faktörler cildinizde lekelenmeler, sivilceler, siyah noktalar ve öteki tesirler bırakabilir. Meskende yapılabilecek yüz maskeleri birçok meşakkate tahlil olmaktadır. Bu sayede istediğiniz formda maskenizi hazırlayabilirsiniz. İçerisinde kullanacağınız unsurlar, istediğiniz sonucu verir özellikte olmalıdır. Cildinizi etkileyen faktörler şu biçimde sıralanabilir:

 1. Alkol
 2. Sigara
 3. Yorgunluk
 4. Uykusuzluk
 5. Güneş
 6. Makyaj
 7. Sıhhatsiz beslenme

En Düzgün Cilt Maskesi Tanımları

Yüz temizleyici maske prodüksiyonu içi konutta eşyaları kullanmanız ehliyetli olacaktır. En tesirli yüz maskesi tanımları şu biçimde sıralanabilir:

Bal maskesi: Bir çorba kaşığı balı yüzünüze sürebileceğiniz üzere, içerisine limon, badem koyarak cildinizi daha da yumuşatmasını sağlayabilirsiniz. Balı masaj hareketleriyle yüzünüze yedirin.

Salatalık maskesi

Tahminen de en bilinen maskelerden biri de salatalıktır. Bir salatalığı soyun ve uygunca ezin. Bu haldeyken yüzünüze masaj uygulayarak sürün ve 10-15 dakika bekleyin. Gözünüze de iki dilim salatalık ayırabilirsiniz.

Gül maskesi

Gül maskesi de sık kullanılan yüz maskesi tanımları içerisindedir. 5 adet al gülü güzelce ezin ve macun haline getirin. Elde edilen maddeyi yüzünüze sürün ve 10-15 dakika bekleyin.

Domates maskesi

Mahsusen siyah nokta ve sivilcelerle savaşan domates, ikiye bölünüp yüzünüze sürülerek uygulanır. Epey olağan olan bu formül eski devirlerden beri kullanılmaktadır.

Çilek maskesi

5 adet çileği ezip içerisine biraz bal karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı yüzünüze sürün ve 15-20 dakika bekleyin. Hem kuvvet verir hem de cildi yeniler.


KAYNAK