Intro Price! Get Pixwell WordPress Magazine Theme with ONLY $59

Teff Tohumlu Çay Nedir? Faydaları Zararları Nelerdir?

Son devranların en çok dikkat çeken çaylarından biridir. Hollywood yıldızlarının da bu çayı kullanmasıyla meraklar daha da artmıştır.

Yazı İçeriği

  • Teff Tohumu Nedir?
  • Teff Tohumu Kimler Tarafından Kullanılır? Nasıl Tüketilir?
  • Teff Tohumlu Çay Faydaları
  • Teff Tohumlu Çay Zararları Nelerdir?
  • Teff Tohumlu Çay Nasıl Kullanılır?

Teff Tohumu Nedir?

Teff tohumu nedir? sorusuna besleyici alternatif bir tahıldır yanıtı verilebilir. Yüksek ölçüde protein ve antioksidan özelliğine sahiptir. Bu açıdan kuvvet kaynağı ve tokluk hissi veren bir bitkidir. Teff tohumu tahıl öbekleri arasında bulunmaktadır. Tüm yerküre tarafından kinoa bitkisinden daha besleyici ve sağlıklı olduğu düşünülmektedir. Bu sayede çok ziyade tüketiciye ulaşmıştır.

Teff Tohumu Kimler Tarafından Kullanılır? Nasıl Tüketilir?

Teff bitkisi mahsusen şeker hastaları tarafından kullanılmaktadır. İçerdiği besin orantılarının yüksek olması sayesinde kanser üzere marazlardan da korunmayı sağlar.

Teff bitkisi ekmek imalatında da kullanıldığı üzere çay formda de tüketilebilmektedir. Yeniden bir vakitler epeyce ses getiren kinoa bitkisinin kullanıldığı tüm tarifler teff bitkisi için de kullanılabilir.

Teff Tohumlu Çay Faydaları

Teff tohumu çayı, kilo vermeye yardımcı tıpkı devranda sağlıklı bir hayat için yararlıdır. Süratli bir biçimde ödem atılmasını sağlar. Ve vücutta bulunan çokça yağın da yok edilmesinde tesirlidir. Teff çayı bilhassa içeriğindeki ağır protein sayesinde amino asitleri güçlendirmektedir. Ağır posaya sahip olduğundan bağırsak hareketlerini de hızlandırmaktadır. Tıpkı hengamda kemik sıhhati açısından da epeyce tesirlidir. Süt ve süt eserleri tüketmeyi sevmeyen şahıslar için teff çayı bir alternatif olabilir.

Teff Tohumlu Çay Zararları Nelerdir?

Teff tohumlu çay zararları ziyade tüketilmesi sonucunda ortaya çıkabilmektedir. Her bitkinin çokça kullanılması zararlı olabilir. Teff çayı için de münhasıran gebelikte ve emzirme üzere devirlerde doktora danışılmadan kullanılmamalıdır.

Teff Tohumlu Çay Nasıl Kullanılır?

Teff, bitki çayı olarak da kullanılan bir tahıl eseridir. Teff tohumlarını kaynar suda demleyerek kullanabilirsiniz. Yahut yoğurt ile karıştırıp tüketebilirsiniz. Hekiminize müracaattan kullanmayınız !

Değerli: Teff içerisinde zehir bulundurduğundan Sıhhat Bakanlığı tarafından satışı kaldırılmıştır.


KAYNAK