Intro Price! Get Pixwell WordPress Magazine Theme with ONLY $59

Ev Temizliğinde Elma Sirkesi Nasıl Kullanılır?

Mesken aklığında elma sirkesi nasıl kullanılır hangi ortamlarda kullanılır? Elma sirkesi vücut temizliğinin yanı sıra umumi temizlikte de kullanılır. Önceleri negatif enerjini giderilmesi için kullanılan sirke, günümüzde konutta umum aklık sahalarında da kullanılıyor.

Mutfakta Elma Sirkesi

Salataların vazgeçilmez tadı elma sirkesi, bakterileri büsbütün temizlediği için münhasıran meyve ve sebzelerin aklığında, yıkanmasında kullanılır. Hijyenik arilik için meyve ve zerzevatları sirkeli suda bekletmek, mikroplardan arınmasına imkan sunar.

Bulaşıklara muazzam parlaklık sağlayan elma sirkesi hem elde yıkamada hem de bulaşık makinesinde kullanılabilir. Makineyi çalıştırmadan evvel 1-2 damla ek etmeniz kafidir.

Umumi Temizlikte Elma Sirkesi

Münhasıran toz almada ve mahal silme suyuna eklenen elma sirkesi, mikropların arınmasında nispeten tesirlidir. Hem negatif kuvvetin temizlenmesini sağlar hem de tabanların parlamasına, temizlenmesine imkan sunar.

Cam silinirken ve aynalar silinirken elma sirkesi kullanmak, cam yüzeylerin ışıltıyla parlamasını sağlar. Zorlanmadan kolaylıkla temizlenmesi sağlanırken, daha uzun vadede toz almasına da imkan sunar.

Avizelerin paklığında, cam aksesuarların paklığında ve parlak yüzeylerin paklığında su içerisine birkaç damla elma sirkesi ek etmeniz kafidir. Mobilyaların tozlarını alırken de hazırladığınız duru yahut deterjanlı su içerisine birkaç damla ek ederek, derinlemesine arilik yapabilirsiniz.

Şahsî Temizlikte Elma Sirkesi

Cilde âlâ gelen, temizleyen ve bakterileri yok eden elma sirkesi, sivilce ve cilt dertlerinin giderilmesinde hayli sık bir biçimde kullanılıyor. Vücut aklığında de 15 günde 1 defa tüm vücudunuza pratiğiniz meyyit hücrelerin ve mikropların temizlenmesine yardımcı olacaktır.

Bir tas suyun içerisine 4-5 damla elma sirkesi katın ve başınızdan dökün. Sonrasında alışılagelmiş formda duşunuzu alın, şampuanınızı ya da duş jelinizi yapın. Nizamlı tasarruflar ahir cilt yüzeyinde sıkılaşma, lekelerin giderilmesi, sivilcelerin azaltılması ve yok edilmesi üzere avantajlar elde edeceksiniz.


KAYNAK