Intro Price! Get Pixwell WordPress Magazine Theme with ONLY $59

Kaş Kepeklenmesi Nasıl Geçer Neden Olur Doğal Tedavi Yöntemleri

Kaş kepeklenmesi doğal tedavi metotları uygulanarak giderilebilir bir cilt meselesidir. Umumiyetle cildin kuruması sonucu oluşan kaş kepeklenmelerinin nedenin az su tüketimi ve ziyade tüketilen abur cubur besinlerden kaynaklandığı savunulmaktadır.

Yazı İçeriği

  • Kaş Kepeklenmesi Neden Olur?
  • Kaş Kepeklenmesinde Bitkisel Tahlil Yolları
  • Kaş Kepeklenmesini Önlemede Tesirli Olacak Formüller

Kaş Kepeklenmesi Neden Olur?

Kaş kepeklenmesi neden oluşur temel sebebini bilmek epey zordur. Kaş kepeklenmesi meselelerinde uygulanabilecek doğal metotlar vardır. Doğal tekniklerden sonuç alamayan şahısların dermatoloğa giderek muayene olması gerekir. 

Kaşlarda oluşan kepek problemleri için muayene sonrasında tabiplerin tavsiye ettikleri ilaç ve merhemleri kullanmak tesirli bir tedavi prosedürü olacaktır.

 kaş kepeklenmesi nasıl önlenir

Kaş Kepeklenmesinde Bitkisel Tahlil Yolları

Kaş kepeklenmesine bitkisel tahlil yolları arasında kaşların bebek şampuanlarının tasarrufu tesirli bir usul olmaktadır. Nemlendirici özelliğe sahip olan bebek şampuanları günde 4-5 kere uygulanarak kepeklerin temizlenmesi mümkün olmaktadır. Kaş diplerinde meydana gelen kurulukların geçmesi için badem yağı kullanmak gerekir. Umumi olarak gece yatmadan önce masaj yaparak kaşlara uygulanan badem yağları kaşlardaki kepek oluşumlarını yok edecek etkiyi yaratmaktadır.

 kaş kepeklenmesine tahlil

Kaş Kepeklenmesini Önlemede Tesirli Olacak Yollar

Kaşlarda oluşabilecek olan kepeklenmeleri engellemek için kimi pratikleri yapmak gerekir. Kepeklenme oluşumunu engellemek için yapılabilecek ipuçlarını şu biçimde sıralanabilmektedir;

  • Beslenme nizamı bireylerin cilt sıhhatini etkilemektedir. Sağlıklı beslenerek cildi korumak mümkün olmaktadır.
  • Kafein, alkol ve yağlı besinlerden uzak durmak gerekir.
  • Su tüketimine itina göstermek kıymetlidir. Günde en az 8-10 bardak su içmek gerekir.
  • Besin eksiklikleri kepeklenmeye neden olmaktadır. Vücudunuz için gerekli olan mineral ve vitaminlerin alınması değerlidir.
  • Gözlerdeki makyajın yatmadan evvel her gece temizlenmesi gerekir. Kaş ve kirpikler tertipli olarak arilik eserleri ile temizlenmelidir.


KAYNAK