Intro Price! Get Pixwell WordPress Magazine Theme with ONLY $59

Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Yiyecekler

Hatunlar kulübü editörleri olarak araştırdık, bağışıklık sistemini güçlendiren yiyecekler metnimizi hazırladık. Bu meyve ve sebzeleri tüketerek sıhhatinizi koruyabilirsiniz.

Yazı İçeriği

 • Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Yiyecekler
  • Sarımsak
  • Tavuk Çorbası
  • Ispanak
  • Havuç
  • Zencefil
  • Marul
  • Çay

Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Yiyecekler

Mevsim değişimi yaşıyoruz, güçlü bir bağışıklık sistemin için beslenmemize çok dikkat etmeliyiz ki, vücudumuz marazlarla savaşsın.
Birden fazla kişi dönem değişimlerinde çeşitli illetlere yakalanır, bunu önlemek için beslenme, uyku ve spor çok mühimdir. İşte bağışıklık sistemini güçlendiren besinler

 bağışıklık sistemini güçlendiren

Sarımsak

Sarmısak sadece yemeklere lezzet katmakla kalmıyor, soğuk algınlığı ve griple de uğraş ediyor. Sarımsak bağışıklık sistemini güçlendirir, beyaz kan hücrelerinin sayısını artırır. Ayrıyeten enfeksiyonları savaşır ve virüsleri öldürür.

 bağışıklık sistemi

Tavuk Çorbası

Bu çorba sonbahar ve kışın konutunuzun vazgeçilmezi olmalıdır.
Tavuk çorbası sizi tok tutup zayıflatmakla kalmaz, marazlarla savaş eder. İmmün sistemini kuvvetlendirir. Dilerseniz forum sayfamızda ki armağanlı yemek yarışmamızdaki tanımlardan Terbiyeli Tavuk Çorbası Tanımına göz atabilirsiniz.

 güçlü bağışıklık sistemi için

Ispanak

Antioksidan, vitamin ve mineral dolu, sonbahar, kış aylarını sağlıklı geçirmenizi sağlayan korkunç bir yiyecek de ıspanaktır. Tadını sevmiyorsanız, ıspanaklı pasta yapmayı deneyebilirsiniz. Bu pastada hiç ıspanak tadı almayacaksınız.

Evladın Bağışıklık Sistemini Güçlendirmek İçin Neler Yapılmalı?

 güçlü bağışıklık sistemi için

Havuç

Çoğumuz havuç suyunun tadını severiz. Havuç enfeksiyonla uğraş eder, ve hücrelerin bağışıklık sistemini güçlendiren beta-karoten içerir. Bağışıklık sistemini güçlendiren en yeterli tanımlardan biri ise Elma, Havuç ve Pancar Kürü bu üçlü çok yararlıdır.

 güçlü bağışıklık sistemi için

Zencefil

Soğuk algınlığı ve öksürük deyince aklımıza gelen birinci baharatlardan biri de zencefildir. Balla karıştırmak yahut yemeklerimize katarak tüketmek, kışın sıhhatinizi himayenin en yeterli yollarındandır.

 bağışıklık sistemini güçlendiren

Marul

Yeşil yapraklı sebzeler, demir ve A vitamini açısından ve C vitamini açısından zengindirler. A vitamini vücuttaki beyaz kan hücrelerini artırır ve zararlı bakterileri yok eder. Başka taraftan C vitamini bağışıklık sistemini uyarır.

 bağışıklık sistemini güçlendiren

Çay

Bitkisel çaylar bağışıklığı artırmak için mükemmel seçeneklerdir.
Araştırmalara nazaran günlük kâfi ölçüde çay içen şahıslar zararlı bakterilerle savaşan güçlü bir bağışıklığa sahipler.

KAYNAK