Intro Price! Get Pixwell WordPress Magazine Theme with ONLY $59

Evde aile sağlığını korumanın 7 adımı

Topluluk sıhhatini himayenin yolu, topluluğun en temel yapı ünitesi çekirdek ailenin sıhhatini korumaktan makbul. Sanılanın tersine birkaç küçük lakin tesirli prosedür ile aile sıhhatini korumak mümkün. Türkiye’nin birinci sigorta şirketi olma unvanına sahip Generali Sigorta, aile sağılığını müdafaanın yollarını açıkladı.

İşte aile sıhhatini korumak için 7 teklif:

1. Zatî eşyalarınızı ayırın
Aile sıhhatini müdafaanın en tesirli yollarında biri hane içerisinde kullanılan ferdî eşyaların munfasıl tasarrufudur. Devletimizde ortak tasarrufun yaygın olduğu tırnak makası, havlu ve kulaklık üzere şahsî eşyaların münferit tasarrufu aile sıhhatine büyük ölçüde ek sağlayacaktır.

2. Sık sık konutunuzu temizleyin
Vücut temizliğiniz kadar, yaşadığınız konutun ve odanın aklığı de aile sıhhati açısından nispeten değerlidir. Günde yahut en çokça iki günde bir sefer olmak üzere konutunuzu büsbütün temizleyin.

3. Yeterli ve istikrarlı beslenin 
Kâfi ve istikrarlı beslenmek vücut direncinizi arttırır ve illetlere yakalanma orantınızı düşürür. Hasebiyle tertipli, kâfi ve sağlıklı besinler tüketerek aile sıhhatinizi koruyabilirsiniz. Buna ek olarak uyku sisteminize de dikkat edin.

4. Vücut paklığını ihmal etmeyin
Tüm aile fertlerinin sık sık duş alması, el ve yüz paklığına dikkat etmesi ve nizamlı olarak tırnaklarını kesmesi aile sıhhatini koruyacak bir gayrı tedbirdir.

5. Fiziksel etkinlikler yapın
Aile sıhhatinizin himayenin bir öbür yolu da tertipli spor yapmak yahut çeşitli fizikî aktivitelere katılmaktır. Bu sayede vücut direnciniz yükselecek ve bağışıklık sisteminiz kuvvetlenecektir.

6. İçtiğiniz suya dikkat edin
Aile sıhhatinizi korumak için tükettiğiniz suyun ehliyetli PH bedelinin yüksek olmasına dikkat edin. Başkaca hanenize küçük maliyetlerle kurabileceğiniz arıtma sistemleri ile aile sıhhatinize ekte bulunabilirsiniz.

7. Evsel atıklardan kurtulun
Aile sıhhatini himayenin bir temel sistemi de evsel atıkların uzun mühlet bekletilmemesidir. Evsel atıklarınızı sık sık konutunuzun dışına çıkararak mikrop ve bakterilerin yayılmasını önleyeceğinizden tüm aile fertlerinin sağlıklı kalmalarına yardımcı olacağınızı unutmayın.

KAYNAK