Intro Price! Get Pixwell WordPress Magazine Theme with ONLY $59

Cilt çatlakları doğal çözümler

Cilt çatlakları doğal tahliller dediğimizde ekseriyetle bitkisel yağlarla masaj yapılması önerilir. Özellikle kuru cilde sahip olanların sorunu olan çatlakları oluştuktan sonra ortadan kaldırmak epey güçlükle olduğundan hamileliğin en başından itibaren cildinizi badem yağı yahut zeytinyağı ile nemlendirmeniz, duş yaparken kese yapmanız ve çok kilo almaktan kaçınmanız önleyici tesirler gösterebilmektedir.

Yazı İçeriği

 • Cilt Çatlakları Doğal Tahliller
  • Nane yağı kürü
  • Atkuyruğu
  • Badem yağı kürü
  • Havuç merhemi
 • Cilt, Deri Çatlaklarına Hanede Tahliller
  • Bol Su Tüketmek
  • Aloe Vera Çatlak Giderici Tanımı
  • Yumurta Beyazı Tanımı

Cilt Çatlakları Doğal Tahliller

Cilt çatlakları ve cilt çatlaklarını önlemek için en yeterli tahlillerden birisi doğal yağlardır. Bu yağlar ile hamilelikte ve hamilelik sonrası çatlak giderici yağ olarak kullanabilirsiniz.

Nane yağı kürü

Bu kremi hazırlarken 10 damla kadar nane yağı ile tıpkı orantıda susamyağı bir cam kaba konularak yeterlice karıştırılır. Oluşan karışım çatlak olan nahiyeye her gün tertipli olarak sürülür ve masaj yapılarak yedirilir. Kremi sürdükten sonra bir jelatinle o nahiyeyi sarmanız tesirinin artmasını sağlayabilir. Vakitle çatlakların üzerinde güzelleştirici tesirinin olduğunu fark edebilirsiniz.

 Cilt çatlakları doğal tahliller

Atkuyruğu

Sıhhate birçok yararı olan atkuyruğu bitkisinin bileşenlerinde bulunan silikon, cilt için doğal bir yenileyici ve çatlak izlerinde de çok tesirli. Bir litre %40 alkol içinde 100 gram atkuyruğu bitkisini en az bir ay vadeyle bekletin.

Daha sonra karışıma 8-10 damla limon suyu ekleyin ve yarım litre suyla seyreltin. Bu karışımı çatlak cilt yerine yuvarlak hareketlerle günde iki kez masaj yaparak uygulayın.

Badem yağı kürü

10 milimlik badem yağı cam bir kaba konulup üzerine 2 damla kadar gül ağacı yağı eklenir ve karıştırılır. Badem yağı en doğal nemlendiricilerden birisi olup çatlakların yanı sıra cilt bakımı ve saçların güçlendirilmesi için de kullanılabilir. Bu kremi her gün masaj yaparak cildinize yedirmeniz çatlakların yok olması için tesirli bir prosedür olabilmektedir.

 Cilt çatlakları doğal tahliller

Havuç merhemi

Yapmanız gereken birinci şey havucu yumuşayana kadar buharda pişirmek. Akabinde püre haline getirip çatlamış nahiyeye uygulayın. Yarım saat boyunca bekletin. Soğuk suyla durulayın. Zira sıcak su çatlamış cilde daha çokça zarar verebilir.

Dilerseniz forum mevzumuz olan üyelerimizin tahlilleri İçin “Çatlaklar için Tahlil Önerisi Olan Var Mı?” göz atabilirsiniz.

 cilt çatlakları

Cilt, Deri Çatlaklarına Konutta Tahliller

Cilt çatlaklarını gidermek için sizlere meskende yapacağınız yalın sistemlerden bahsedeceğiz. Hem tesirli hem süratli hemde pratik tahliller sayesinde çatlakları azaltacaksınız ve yeni oluşumunu önleyeceksiniz. İşte o tahliller;

Bol Su Tüketmek

Su cilt çatlaklarını azaltmak için en uygun ve en süratli tahlildir. Bol su içerek yeni çatlak oluşmasını da önlemiş olursunuz. Bol su içerek cildiniz esnek ve yumuşak olur.

Aloe Vera Çatlak Giderici Tanımı

Aloe vera sivilce ve hoşluk maskelerinde ve birçok mahalde önümüze çıkmaktadır. Bu bitki deri çatlaklarınada âlâ gelmektedir. Velev aloe verayı güneş yanıklarında bile kullanılıyor. Aloe vera bitkisinden bir kısım kır ve içindeki jeli çatlağa sür. 10 dakika bekledikten sonra ılık su ile durulama yapabilirsiniz.

 aloe vera çatlaklar için karışım

Çatlak Giderici Aleo Vera Tanımı

Bu aloe vera karışımı ile cilt çatlaklarına veda edebilirsiniz. En güzel çatlak giderici tahlildir.

Materyaller;

 • Yarım çay bardağı aloe vera jeli
 • Yarım çay bardağı (soğuk sıkım) zeytinyağı
 • E vitamini 6 kapsül

Yapılışı:

Zeytinyağı, aloevera jeli ve 6 kapsül E vitamini blenderda karıştırın. Daha sonra elde ettiğiniz karışımı masaj yaparak tatbik yapabilirsiniz.

Tavsiye: Aloe vera bitkisini hanede yetiştirmenizde yarar var. Yaprağını koparıp içinden jeli çıkarabilirsiniz. Aloe Veranın Cilde Yararları Nelerdir? forum makalemizden öğrenebilirsiniz.

Yumurta Beyazı Tanımı

Yumurta beyaz ile çatlak giderme formülümüz ile tertipli yaparsanız 2, 3 hafta içinde şık sonuç alabilirsiniz. Bu meskende yapacağımız cilt çatlağı tedavimiz de yumurta beyazında bulunan amino asitler cildinizi tedavi ederek onarır. Gelelim tanımımıza;

 Çatlak giderici yumurta beyazı

Materyaller:

 • 2 Adet Yumurta
 • Fırça yahut sünger
 • Soğuk su
 • Zeytinyağı

Yapılışı:

2 adet yumurta beyazını kabarcıklar oluşana kadar karıştırın. Daha sonra cilt çatlaklarına fırça yahut sünger ile sürün. Kurumaya bırakın. Kuruma süreci de bittikten sonra soğuk su ile durulama yapabilirsiniz. En son süreç olarak cilde nemlendirme sağlamak için zeytinyağı sürebilirsiniz.

Dilerseniz bir evvelki hususumuz olan Gebelikte Çatlaklar Nasıl Önlenir? göz atabilirsiniz.

KAYNAK