Intro Price! Get Pixwell WordPress Magazine Theme with ONLY $59

Ev Yapımı Doğal Temizlik Malzemeleri Tarifleri

Marketlerden aldığımız aklık eserleri kimyasal içeriklidir ve onları solumak bile birtakım eksperlerce kanser nedeni olarak kabul edilmektedir. Doğal paklık eserleri tanımları makalemizde meskeninizde kendiniz yapabileceğiniz hane imalatı aklık hususlarına taraf verdik.

Yazı İçeriği

 • Doğal Arilik Gereçleri
  • Zeytinyağı
  • Doğal Arilik Gereci Karışımları
  • Hidrojen Peroksit
  • Sodyum Borat
  • Limon
  • Karbonat
  • Beyaz Sirke
 • Doğal Arilik Materyali Tanımı

Doğal Paklık Materyalleri

Konutta yapabileceğiniz doğal paklık materyallerini sıraladık. Karbonat ve sirke en uygun tahlildir. Ağır kimyasallar kullanmadan hanenizi doğal materyaller ile temizleyebilirsiniz.

Zeytinyağı

Zeytin yağını yüzey temizleyici olarak kullanma fikri birinci duyunca size garip gelebilir. Lakin zeytinyağı konut prodüksiyonu doğal aklık için nispeten savlı bir husustur. Yarım bardak zeytinyağı ve yarım bardak limon suyunu bir şişede karıştırın ve ahşap yüzeylerinizi parlatmak için kullanın.

Doğal Arilik Gereci Karışımları

Hanenizde kimyasal unsur kullanmak istemiyorsanız, bitkisel sabun, beyaz sirke, karbonat, su ve aktardan alacağınız şık kokulu esansiyel yağı karıştırın ve halınıza dökülmüş lekeyi bunla çıkarın.
Halınızın tamamını temizlemek için ise 20-30 damla portakal, lavanta vb şık kokulu esansiyel yağ ile karbonatı karıştırıp, bu karışım ile halınızı temizleyin.

Hidrojen Peroksit

Bir sprey şişesinin içine peroksit ve su karıştırın, bu karışımı kumaş üzerindeki lekeleri, kumaşa yapışmış şeyi çıkarmak, üzere çeşitli hedeflerle kullanabilirsiniz.

Yapmanız gereken şey sadece spreyle biraz bu husustan sıkmak, akabinde su ile durulamak.

Sodyum Borat

Sodyum borat yahut boraks mutfak ve banyo yüzeylerindeki lekeleri çıkarmak için kullanabileceğimiz hane imalatı paklık eserleri arasında mahal alır.

Limon

Limon da mesken aklığında kullanabileceğiniz korkunç bir unsurdur. Limonun temizlikteki yararlarının başında yağ ve leke giderici olarak en güzel doğal arilik ilacıdır. Hanede kendiniz limon ile yap sökücü yapabilirsiniz. 1 çay bardağı limon ve 2 bardak elma sirkesi ile karıştırın ve doğal yağ sökücünüz hazır. Bu karışımı sprey şişede kullanabilirsiniz.

Karbonat

Karbonatı mutfak ve banyodaki inatçı lekeleri çıkarmak ve fırın ariliği için kullanabilirsiniz.
Yüzeyi karbonatla ovalayın, akabinde yıkayıp, durulayın.

Beyaz Sirke

Beyaz sirke mutfak ve banyolar için muhteşem bir doğal paklık unsurudur.1/4 bardak su ile yarım bardak sirkeyi karıştırın
ve olağanüstü bir yüzey temizleyici elde edin. Parkelerinizde de itimatla kullanabilirsiniz.

Dilerseniz Konut Paklığında Boraks Nasıl Kullanılır? Boraks Leke Çıkartır Mı? Zararları Nelerdir? göz atabilirsiniz.

Doğal Aklık Gereci Tanımı

Meskeninizde kimyasal husus kullanmak istemiyorsanız. Çamaşır suyu mekanına bu doğal arilik gerecini kullanabilirsiniz. Banyo, tuvalet ve lavobalar da gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Kolay ve sağlıklı tanımımıza göz atın…

Materyaller:

 • 1 bardak su
 • 1 çay bardağı sirke
 • Tuz

Yapılışı:

Bütün materyalleri bir kasede karıştırın. Tanımımız hazır.


KAYNAK