Intro Price! Get Pixwell WordPress Magazine Theme with ONLY $59

Yulaf Ezmesi Diyeti Nasıl Yapılır?

Diyetler arasında en süratli tesir gösteren program yulaf ezmesi ile yapılan pratikleri kapsamaktadır. Buna yönelik en yeterli sonuçları veren diyetler arasında da bulunan yulaf ezmesi, günümüzde birçok bayan tarafından sıklıkla tercih edilen bir program dahilini oluşturuyor.

Bilhassa de yaz aylarında tatil, sahil ve gibisi aktiviteler için zayıflama yollarını arayan bayanlar, tıpkı hengamda fit ve hoş bir vücuda da sahip olmak istemektedirler. Buna yönelik bahsimiz dahilinde de sizlere sunacağımız bu diyet programı sayesinde epey hoş ve fit bir vücuda kısa devirde muvaffakiyetle ulaşabileceksiniz.

 Yulaf Ezmesi Diyeti

Yulaf Ezmesi Neler İçeriyor?

Haznesinde barındırdığı posa içeren tahıllarla birlikte, tıpkı hengamda çinko, demir, manganez, B vitamini, E vitamini ve selenyum üzere bedelleri kapsamaktadır. Bu pahaları içerisinde barındıran süper kaynağı ile hem lezzetli, hem de sıhhate yönelik epey yarar sağlıyor. Öte yandan yulaf üzerine yapılan araştırmalar neticesinde kan şekerini dengelemek ve kolesterol seviyesini düşüren bir özelliğinin de olması belirtilmektedir.

 Yulaf Ezmesi Diyeti Nasıl Yapılır?

Yulaf Ezmesi Diyet Programı

1’nci Gün/Sabah; Yarım su bardağı kadar yulaf ezmesi, yarım su bardağı kadar yağsız süt, yarım çay kaşığı tarçın, çay yahut kahve, bir yemek kaşığı kadar kuru üzüm.

1’nci Gün/Ara Öğün: 1 çay bardağı kadar doğal yollardan elde edilmiş yaban mersini.

1’nci Gün/Öğle: Yarım kase kadar light yoğurt, yarım su bardağı kadar yulaf ezmesi ve 1 adet muz.

1’nci Gün/Akşam: Bir kase dolusu yeşil salata, yarım su bardağı kadar yulaf ezmesi ve 100 gram tavuk göğsü.

2’nci Gün/Sabah: 1 yemek kaşığı kuru kızılcık, yarım su bardağı kadar yulaf ezmesi, yarım çay kaşığı tarçın, çay yahut isteğe nazaran kahve.

2’nci Gün/Öğle: Yarım fincan kadar light yoğurt, yarım su bardağı kadar yulaf ezmesi ve bir fincan kadar taze çilek.

2’nci Gün/Akşam: 4 dilim kadar ızgara balık, bir fincan brokoli, bir su bardağı kadar yabani pirinç pilavı.

3’ncü Gün/Sabah: Yarım su bardağı kadar yulaf ezmesi, yarım bardak light yoğurt, yarım çay kaşığı kadar vanilya, isteğe nazaran kahve yahut çay.

3’ncü Gün/Öğle: Yarım su bardağı kadar yulaf ezmesi, bir avuç ceviz içi ve bir çay kaşığı kadar tarçın.

3’ncü Gün/Akşam: 150 gram kadar haşlanmış tavuk eti, bir fincan kabak kızartması ve bir dilim tam buğdaylı ekmek.


KAYNAK