Intro Price! Get Pixwell WordPress Magazine Theme with ONLY $59

Her gün 3 dakika yüz yogası ile daha sık bir cilt

Günde 3 dakika yüz yogası ile daha sıkı bir cilde sahip olmanız mümkün. Bunun için yapmanız gerekenler çok olağan. Cilt bakım eserlerinizin yararını artıracak yüz yogası teknikleri ile yüz kaslarınızı daha uygun bir formda çalıştırabilir, böylelikle cilt sıkılığınızı artırabilirsiniz. 

Yüz yogasının yararları:

 • Yüz kaslarınızı daha güzel bir formda kullanmamızı sağlar
 • Sistemli yapıldığında cilt sıkılığını artırır.
 • Cilt bakım eserleriyle birlikte uygulandığında cildin hoşluğunu artırır. 
 • Eserlerle birlikte uygulandığında kan dolaşımı ve kolajen üretimi düzenlenir. 

Evet hangi sorun için hangi yüz yogası tekniklerini uygulayacağınız. Bunun için kelamı, daha akıllıcası uygulamayı Yüz Yogası Mütehassısı Zeynep Şensoy'a bırakıyoruz. 

 Göz muhitinizdeki birinci çizgilerinizin bakımı için: 
 

 • Güç verici göz kreminizi göz altınıza parmak ucu hareketlerle uygulaıyn. Parmaklarınızı, göz altınızdan hafifçe pres uygulayarak şakaklarınıza hakikat çekin. 

Eser önerisi: L'Occitane Immortelle Precious Eye Balm – Ölmez Otu Precious Göz Balmı

 Göz kapağı düşüklüğü ve kazayağı çizgileriniz için:

İşaret parmaklarınızın yardımı ile kaşlarınızın bittiği taraftan yukarı hakikat tatbik yaparak birkaç dakikalık yoga hareketi ile göz muhitinizde beliren istenmeyen çizgilerden kurtulabilirsiniz.

Bunun için göz kreminizi parmaklarınızla hafifçe masaj yaparak gözünüzün bitiş noktasından kaşınızın altına masaj hareketleri ile uygulayın.

 Göz etrafında yorgunluk ve koyu halkalar için:

Çoklukla uykusuzluk ve çevresel faktörlere karşı oluşan koyu halkalar için parmaklarınızın yardımıyla göz pınarlarınızdan dışa hakikat göz biçiminizi çizer üzere uygulayacağınız egzersizi bakım ritüelinize ekleyin. 
 

 • Göz kreminizi parmak uçlarınıza alın. 
 • İşaret ve baş parmaklarınızla göz etrafınıza basınçla uygulayın.
 • Akabinde tek elinizin baş parmağı ve işaret parmağı göz pınarınızda başlayacak formda göz muhitinizi çizer üzere hafif basınçla gözünüzün dışına akıllıca çekin.
 • Bu hareketi her gün göz kreminizi uygularken birkaç kere yapın. 

 Eser önerisi:

L'Occitane Divine Eye Balm
Yaşlanma aykırısı göz bakım kremi

Gülme çizgileriniz ve elmacık kemikleriniz için
 

Elinizin üzerinde yüz serumunuzu ve kreminizi karıştırın. Elmacık kemiklerinizin acilen altında kulağınızın üzerine gerçek hafifçe ağırlık yaparak uygulayın. 

Alnınızdaki mimik çizgilerinin derinleşmemesi için:
 

Hyaluronik asit ve ölmez otu içerikli krem ve serumunuzu karıştırın. İki kaşınızın arasından avuç içinize alnınıza yanlışsız kaydırarak uygulayın. 

 Boyun ve dekolte kesiminiz için:

 • Sıkı bir boyun ve pürüzsüz bir dekolte ortamı için boyun ortamına aşağıdan yukarıya ve yukarıdan aşağıya olmak üzere ölmez otu ve esansiyel yağ içerikli yaşlanma tersi nemlendirici kreminizi iki taraflı olmak üzere uygulayın. 
 • Akabinde Zürafa hareketi ile çenenizi yukarı kaldırın ve bu halde biraz bekleyin. 
 • Akabinde boynuzu rahatlamak için çenenizi kısa bir müddetliğine göğsünüze hakikat yaklaştırın ve derhal akabinde alışılagelmiş duruma gelin. 

KAYNAK