Intro Price! Get Pixwell WordPress Magazine Theme with ONLY $59

Nescafe Selülit Yapar Mı? Kahve Selülite İyi Gelir Mi ? Kahve Telvesi Selülit Maskesi !

Bilhassa nescafe tutkunlarının çok sık sorduğu bir soru olan nescafenin hasebiyle da kafeinin selülit yapıp yapmayacağıyla ilgili sorunun karşılığı “kahve selülit yapmaz” olarak verilebilir.

Nescafe Selülit Yapar Mı? Kahve Selülite Âlâ Gelir Mi ?

Kafein selülit yapar mı sorusuyla alakalı kafeinin uzun yıllar selülit yaptığı konusundaki efsane inanış, son yıllarda bölgesini nescafenin selülit yapmadığı üzere yağ yakıcı tesiri sayesinde aslında selüliti önlediğini verisine bırakırken, kafeinin selülit yaptığı savıyla ilgili ne kadar ve hangi besinlerle birlikte tüketildiğinin de epey ehemmiyeti bulunmaktadır.

O denli ki kafein içeren tek azık unsuru kahve olmakla birlikte kahvenin yanında çay, çikolata ve kola üzere içeceklerde de azımsanmayacak nispette kafein olduğu bilinmektedir. Ek olarak kahve ve çay şekerle birlikte tüketilen içecekler olmakla birlikte kolanın da nispeten çokça şeker içerdiği söylenebilmektedir.

Vücudun gereksinimi olandan çokça ölçüde alınan şekerin vücutta yağ olarak depolandığı görülürken selülit de vücutta yağın en çok depolandığı cilt altı kesimlerinde ortaya çıkmaktadır. Bu haber ışığında selülütin asıl kaynağının aslında kafein değil, şeker olduğu kolaylıkla belirtilebilir.

Çay ve kahvenin şekerle tüketilmemesi tavsiye edilirken, çikolatanın minimum ölçülerde, kolanın ise mümkünse hiç tüketilmemesi selülit oluşumunu büyük orantıda engelleyecektir.

Yeşil Çay Tüketimi Nispeten Kıymetli

Tıbben her gün öteki bir mucizesine tanık olunan yeşil çayla alakalı, münhasıran kafeinle birlikte tüketildiğinde (kafeinin yeşil çayın özelliklerini arttırıcı niteliği sayesinde) selülitle uğraş tekniği olarak öncelikle metabolizma hızlandırıcı tesiri, sonra da zayıflatma özelliği selülitle uğraşta kıymetli bir nokta tutmaktadır.

Bu önlemlere ek olarak düzgün bir diyet programı hazırlanması, egzersiz ve spor yapılması yağ yakımını fazlalaştıracağı üzere daha sıkı ve diri bir vücuda sahip olma sürecini de hızlandıracaktır. Egzersiz yapılmadan uygulanan diyetlerde yalnızca su ve kas kaybı oluşacağı da unutulmamalıdır.

Selülit İçin Peeling Nasıl Yapılır?

Selülit için peeling yapmak çok kolay. Selülit giderici kahve peelingi sizlerle. Kafeinli selülit peeling ile bu hususî karışımla cildinizi onarabilirsiniz. Bu olağan tanımı serin bir alanda saklayabilirsiniz.

Gereçler:

  • Granül kahve 2 kaşık
  • 3 kaşık zeytinyağı
  • Kavanoz

Yapılışı:

Granül kahve ve sızma zeytinyağını kavanoz da karıştın. Elde ettiğiniz bu karışımı haftada bir banyodan sonra avuç içi ile masaj yapabilirsiniz. Cildinize pembelik kazandırır ve selülitlerinizin azaldığını görebilirsiniz.


KAYNAK