Intro Price! Get Pixwell WordPress Magazine Theme with ONLY $59

Skolyoz Bitkisel Tedavisi, Doğal Çözümü Nedir?

Bu metnimizde sizlere skolyoz bitkisel tedavisi ve alternatif tıp tekliflerinde bulunacağız. Skolyozun doğal tedavisi için önerilebilecek teknikler olmasına karşın tekrar de birinci olarak doktora başvurulması gereklidir. Omurgalarda meydana gelen ve duruş bozuklukları yaratan eğrilikler skolyoz olarak isimlendirilir. Bu rahatsızlık sırf görsel olarak sorun yaratmaz tıpkı devirde şiddetli ağrılara da yol açar. Skolyoz ekseriyetle evlat yaşlarda görülür.

Yazı İçeriği

  • Skolyoz nedir?
  • Ameliyatsız Skolyoz Tedavisi Mümkün Mü?
  • Skolyoz Bitkisel Tedavisi
  • Konutta Skolyozu (Omurga Eğriliği) Önlemek İçin Egzersizler

Skolyoz nedir?

Omurga bozukluğuna skolyoz denir. Omurganın eğrilmesiden ötürü oluşur. Doğuştan yahut sonradan olabilir.Bu marazı yaşayan kişilerin düşüncesi hareket zorluğu olmasıdır. Erken fark edilirse tedavi süreci kısalır.

Skolyoz tedavisi için de erken teşhis epey kıymetlidir. Bundan ötürü aileler evlatlarını daima olarak takip etmeli ve omurgalarında bir eğrilik fark etmeleri halinde direkt bir doktora başvurmalıdır.

 Ameliyatsız Skolyoz Tedavisi

Ameliyatsız Skolyoz Tedavisi Mümkün Mü?

İleri boyuttaki skolyoz hastaları için ameliyat kuraldır. Ama erken teşhis laf hususuysa ameliyatsız da skolyoz tedavi edilebilir. Fizik tedavi ile bir arada skolyoz tedavisi egzersizleri rahatsızlığın ilerlemesini denetim altına alacaktır. Hangi egzersizlerin yapılacağına da katiyetle kendi başına karar verilmemelidir. Eksper eşliğinde bu egzersizlerin yapılması sıhhat açısından nispeten değerlidir.

Yanlış yapılan bir hareket skolyozun daha da kötüleşmesine yol açabilir. Eksper bireyler de fizik tedavi egzersizlerini belirlerken hastanın durumuna nazaran bir program oluşturur. Skolyoz marazı olanlar forum hususumuzda paylaşımda bulunabilir.

Skolyoz Bitkisel Tedavisi

Skolyoz için ekseriyetle tabiplere başvurulmalıdır. Lakin bunun yanı sıra meskende de yapılacak yollar ve tüketilecek besinler ile tedaviye ekte bulunabilmesi mümkündür. Skolyoz hastaları ne yemeli sorusunun en kıymetli karşılıklarından bir tanesi çörekotudur. Çörekotunun vücut için birçok yararı var. Çörekotu kemikleri güçlendirici bir tesire sahiptir. Omurgalarda zayıflık varsa da yeniden çörekotu bu sıkıntıya âlâ gelecektir.

 Skolyoz Bitkisel Tedavisi

Skolyoz alternatif tıp tedavisi olarak çörek otu, bal ve karabiber kürünü günde bir defa tüketebilirsiniz. Bir vesair alternatif tıp olarak kullanabileceğiniz ardıç yağı omurga eğriliği olan ortama sürülerek bitkisel tedavi uygulayabilirsiniz.

Skolyoz doğal tedavisi için önerilen bir öbür besin ise zencefildir. Zencefil skolyoz oluşumuna ket olabileceği üzere skolyoz marazı meydana gelmiş şahısların omurlarının da düzelmesini sağlayabilir. Bunların yanı sıra pekmez, bal üzere kıymetli vitamin kaynaklarının da tüketilmesi skolyoz tedavisi için hayli değerlidir.

Not: Hekiminize istişareden uygulamayınız !

 skolyoz egzersizleri

Meskende Skolyozu (Omurga Eğriliği) Önlemek İçin Egzersizler

Omurga eğriliğini önlemek için hanede yapabileceğiniz skolyoz egzersizleri duruş bozukluklarını da önlemektedir. Omurga eğriliğini uygunlaştırmak için hekim denetiminde bir tedavi olması gerektiğini unutmamalıyız. Skolyozu önlemek için egzersizler ömür kalitenizi arttırmanız ve omurga eğriliğini önlemek gayelidir. Yirmi dakikalık bu egzersizler ile önleyebilirsiniz. İşte o egzersizler…

  • Plank
  • Köprü (pelvisi kaldırma)
  • Kedi deve egzersizi

Dilerseniz meskende topsuz pilates nasıl yapılır? mevzumuza göz atabilirsiniz.

KAYNAK