Intro Price! Get Pixwell WordPress Magazine Theme with ONLY $59

Çocuklarda Bağışıklık Sistemini Güçlendirmek İçin Besinler

Çocuklarda bağışıklık sistemini güçlendirmek için ihtimamla seçilmesi gereken besinler bulunuyor. Sistemli beslenme, nizamlı uyku ile illetlerden korunma sağlarken, sağlıklı ve kaliteli bir hayat sürdürebilirsiniz.

Yazı İçeriği

  • Bağışıklık Sistemini Güçlendirmek İçin Besinler
  • Bağışıklık Sistemini Geliştiren Besinler
  • Bağışıklık Sistemini Güçlendiren İçecek Tanımı

Bağışıklık Sistemini Güçlendirmek İçin Besinler

Bağışıklık sistemi için en gerekli besinler şu haldedir;

Et Beslenmesi

Balık beslenme için en temel besin bedellerini içeren hususî yiyeceklerden biridir. Vücut için gerekli pahaların yanı sıra bağışıklık sistemini güçlendiren şahsi formüller içerir. Yeniden al et tüketmek, çocuklarda bağışıklık sisteminin gelişmesine imkan sunar.

Sebze- Meyve Beslenmesi

Evlatların beslenme alışkanlıkları arasında her gün bir meyve kesinlikle nokta almalıdır. Taze meyve suları, güne zinde başlamanın formülleri arasındadır. Zerzevat yemekleri, çiğ sebzeler ve taze meyveler ile pek çok hastalık önlenir ve bağışıklık sistemi gelişkin hale gelir.

Bağışıklık Sistemini Geliştiren Besinler

Sebzelerden bilhassa; brokoli, ıspanak, kereviz, pazı ve yeşil yapraklı sebzeler bağışıklık sisteminin gelişmesine ve güçlenmesine imkan sunar. Bebeklik çağında beslenme alışkanlıklarına dahil edilen yoğurt, evlatların her gün 1 kase tüketmesi gereken besinler arasında yan alıyor.

Her güne 1 yumurta ile başlamak hem sağlıklı bir vücuda sahip olmasını hem de bağışıklık sisteminin güçlenmesine imkan sunar. Süt eserleri cömert halde tüketilmelidir. Peynir, tere yağ, süt, zeytin yağı ve doğal meyve suları ile beslenmesi daha güçlü hale getirilmelidir.

C vitamini, A ve B öbeği vitaminleri içeren azıklar, günlük beslenme sistemine eklenmelidir.

 bağışıklık güçlendirici tanım

Bağışıklık Sistemini Güçlendiren İçecek Tanımı

Bu tanımı yetişkinler ve evlatlar kullanabilir. Şahsi karışım sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirecek mesken prodüksiyonu bol vitaminli içecek tarifi…

Gereçler;

  • Orta uzunluk 1 adet limon
  • 1 adet orta uzunluk zencefil
  • Bal
  • Portakal
  • 2 adet çubuk tarçın
  • Bal
  • Kavanoz

Tanımı:

Limon ve portakalı yıkayın. daha sonra zencefilin kabuklarını ayırın. Limon ve portakalı kabukları ile dilimleyin. Zencefili ise küp haline getirin. Hazırladığınız gereçleri kavanozun içine koyun. Tarçınları ise kavanoza dik yerleştirin. En son üzerine bal ekleyin göz kararı. Bu karışımı buzdolabına koyun. Ara sıra denetim edin karşıt düz yapın. Buzdolabında bekleme vadesi 1 gün. Bu bağışıklık güçlendirici içeceği her sabah aç karnına 1 kaşık tüketebilirsiniz. Çay olarak tüketmek isterseniz bir fincana 1 yemek kaşığı koyun, ılık su ekleyip tüketebilirsiniz.


KAYNAK