Intro Price! Get Pixwell WordPress Magazine Theme with ONLY $59

Aç karnına su içmenin faydaları

Aç karnına su içmenin yararları nelerdir, limonlu su içmenin yararları makalemizde sizlerle… Kaslarımızın yüzde yüzde 75’i, dimağımızın yüzde 90’ı, kemiklerimizin yüzde 22’si ve kanımızın yüzde 83’ü sudur. Evet aç karnına su içmek bize ne kazandırır?

Su, hayat için vazgeçilmezdir ve sıhhatimize olan yararları tartışılmaz. Dertsiz ve sağlıklı bir formda işlemek için bütün organlarımız suya muhtaçlık duyar.

Yazı İçeriği

 • Aç karnına su içmenin yararları
 • Suyun bilinmeyen yararları
 • Limonlu su içmenin yararları

Aç karnına su içmenin yararları

Tabiatın bize sunduğu bu değerli, tesirli ve sağlıklı husustan kolay bir halde yararlanabiliriz. İşte aç karnına su içmek için 7 sebep;

 1. Kahvaltıdan evvel 1 ya da 2 bardak su içmek toksinlerden kurtulmak ve vücudumuzun muhtaçlık duymadığı hususların atılımını sağlamak için ülküdür. Bu sayede, her günün başlangıcında su, metabolizmamızı hızlandırır ve illetlerden korunmamıza yardımcı olur.
 2. Gece boyunca, vücudumuz hücrelerimizi tamir etmek ve kendini yenilemek için çalışır. Bu nedenle sabahları aç karnına bir bardak su içmek atık hususların idrar yoluyla atılmasını sağlayacağından çok yararlıdır.
 3. Aç karnına bir ya da birkaç bardak su içmek; alkol, tütün, kirlilik, makûs beslenme sonucunda vücudumuza giren zararlı unsurların tesirini azaltmaya yardım eder.
 4. Su cildimizin en güzel dostlarından birisidir ve cilt sıhhati için çok yararlıdır. Aç karnına 2 bardak su içmek cildimizin esnekliğini ve gerginliğini himayesine yardımcı olur ve erken kırışıkların oluşmasını pürüzler.
 5. Sabahları su içmek, yaşamsal organlarımızın su gereksinimini karşılar ve sağlıklı bir halde işlemelerine yardım eder.
 6. Aç karnına 2-3 bardak su içmek kilo vermeye yardımcı olur. Su, vücuttaki toksinleri atmak dışında yağ ve kalori yakımına da ek da bulunur. Başkaca, açlık hissini bastırarak gereksiz ve ziyade yemenin önüne makbul.
 7. Şayet zayıflamak için içmek isterseniz Karbonatlı Su ile Zayıflama Kürü Nasıl Yapılır? bu su kürüne göz atın.
 Aç karnına su içilir mi?

Suyun bilinmeyen yararları

Sabahları su içmek lenf bezlerimizin ve bağırsak yolumuzun sıhhatini koruyarak ve kortizol kıymetlerimizi denetim etmemize yardımcı olarak bizi enfeksiyonlardan korur ve umumi sıhhatimize ekte bulunur.

Aç karnına bir bardak ılık su içmek, güne güçle başlamanın güzel bir yoludur. Sabahları karşılaşabileceğimiz uyku halini ve yorgunluğu gidermeye yardımcı olur.

Kahvaltıdan evvel su içmek, bağırsak hareketlerimizi canlandırarak kabızlığı önlemeye yardım eder.

Şayet gastrit ve gibisi meseleler yaşıyorsanız su en yeterli yardımcılarınızdan birisi olabilir. Aç karnına en az 3 bardak su içmek midenizdeki asit seviyesini düşürmeye ve gastrite neden olan krampları gidermeye yardımcı olacaktır.

 limonlu su yararları

Limonlu su içmenin yararları

Su içmenin yararlarını yukarıda paylaştık daha tesirlisi olan limon ile karıştırıldığında daha tesirli ve sağlıklı oluyor. Limonlu su içmenin yararları şunlardır;

 1. Mahsusen C vitamini almış olursunuz.
 2. pH alkali seviyesinde suyu istikrarlar.
 3. Yaralarınız var ise düzgünleşme vadesini hızlandırır.
 4. Bağışıklık sisteminizi güçlenmesinde yararlıdır.
 5. Kanserde alternatif tıp olarak önerilir.
 6. Limonlu su sindirim sisteminizi düzenleyebilir.
 7. Limonlu su toksinlerden arınmanızda yardımcı olur.
 8. Soğuk algınlığına yeterli gelir.

Forum bahsimiz olan Limonlu Su İçmenin Zayıflamaya Yararları isimli makalemize göz atabilirsiniz.

KAYNAK