Intro Price! Get Pixwell WordPress Magazine Theme with ONLY $59

İpek Eşarp Şal Nasıl Temizlenir? İpek Eşarp Temizliği Tüyoları

İpek eşarp paklığı nispeten dikkat ve ehemmiyet gerektiren bir süreçtir. Mahsusen epey bedelli olan ve yıpranmaya karşı hayli hassas olan bu eşarplar, kesinlikle itina istemektedir. Sahip olduğu yumuşak dokusu sayesinde yıpranmaya hayli açık olan ipek eşarpları temizlemenin en sağlıklı yolu kuru temizlemedir.

Konutta İpek Eşarp Ariliği Nasıl Yapılır?

Konutta ipek eşarp aklığını kendisi yapmak isteyen bireylerin dikkat etmeleri gereken muayyen başlı birtakım durumlar vardır. Bu kıymetli hususlar göz önünde bulundurularak yapılan ipek eşarp aklığında eşarplara rastgele bir zarar gelmesi engellenebilir. Gelgelelim bilinmesi gereken şey bilhassa ipek kumaşlar için en emniyetli aklık yolunun kuru temizleme olduğudur. İpek eşarpları yıkarken öncelikle dikkat edilmesi gereken durum kullanılacak olan şampuanın ipek eşarp şampuanı olması gerektiğidir. Gayrı çamaşırlarınızı yıkarken kullandığınız deterjanları kullanmak ipek eşarpların yapısına hayli zarar verecektir.

 İpek eşarp ariliği

İpek Eşarp Yıkarken Suyun Özellikleri Nasıl Olmalıdır?

İpek eşarp yıkarken dikkat edilecek sair değerli bir husus eşarpların yıkandığı suyun özelikleridir. Mahsusen suyun içerisinde bulunan kireç ve klor ipek çeşidi kumaşlara nispeten zarar vermektedir. Suyun kirecini ve klorunu almak isteyen şahıslar, suyu birinci evvel kaynatarak kireç ve klordan kurtulabilirler. Yıkama esnasında kullanılacak olan su hakkında dikkat edilmesi gereken sair bir husus ise suyun sıcaklığıdır. Kullanılacak olan suyun sıcaklığı elinizi yakmayacak kadar ılık olmalıdır. Bu sayede ipek eşarplarınızı rastgele bir zarar vermeden temizleyebilirsiniz.


KAYNAK