Intro Price! Get Pixwell WordPress Magazine Theme with ONLY $59

Kol Sivilceleri Nasıl Geçer Maske Tarifi

Kol sivilcelerini geçiren kür tanımları ile kısa müddet içerisinde doğal yollardan kolunuzdaki sivilcelerden kurtulacaksınız. Vücuttaki sivilce haritası incelendiğinde yüzümüzde, alnımızda, sırtımızda velev kollarımızda sivilcelerle karşılaşmaktayız. Çeşitli nedenlerden dolayı ortaya çıkan bu sivilceleri doğal sistemler kullanarak azaltmak velev büsbütün yok etmek mümkündür.

Yazı İçeriği

  • Kolda Sivilce Neden Oluşur?
  • Kol Sivilceleri Nasıl Makbul? Maske Tanımları
    • Kol Sivilcelerine Aleo Vera Kürü
    • Kol Sivilcesine Elma Sirkesi Kürü

Kolda Sivilce Neden Oluşur?

Vücuttaki sivilcelerin manası sivilcelerin nerede çıktığına nazaran farklılık göstermektedir. Umumiyetle kollarda çıkan sivilceler A, D ve K2 vitamin eksikliğinden ortaya çıktığı düşünülmektedir. Omuz ortamında görülen sivilceler çoğunlukla gerilim yüzünden ortaya çıkarken boyun nahiyesinde çıkan sivilceler hormonal dengesizliğin habercisi.

Kol Sivilceleri Nasıl Makbul? Maske Tanımları

Konutta kol sivilcelerinizi geçirmek için sizlere doğal 2 maske tanımı vereceğiz. Aloe vera ve elma sirkesi sivilce tedavisi için doğal bir ilaç. Aşağıdaki sivilce maskelerini tertipli bir formda kullanılırsa devranla geçeceğini göreceksiniz. Hekiminize istişareden kullanmanızda yarar vardır.

Kol Sivilcelerine Aleo Vera Kürü

Kolda çıkan sivilcelere yatıştırıcı ve nemlendirici eksiyle bilinen aleo vera ile oluşturulan kürler kusursuz bir tahlildir. Yalnızca koldaki sivilcelere değil tıpkı hengamda erkeklerde sırtta sivilce oluşumunu da engelleyen bu kür tam sivilceyle savaşanlara nazaran. Uygulanması çok kolay olan bu küründe aleo vera bitkisinin içerisinde bölge alan jel kıvamındaki kısımdan faydalanılır.

Yaprak kısmında bulunan bu jel kolda yahut sırtta mekan alan sivilcelere sürülür. Yaklaşık yarım saatlik bir beklemenin akabinde yıkanarak temizlenir. Rastgele bir yan tesir barındırmayan bu yolu günde 1-2 defa uygulayabilirsiniz.

Kol Sivilcesine Elma Sirkesi Kürü

Doğal usuller kullanarak kolda çıkan sivilceleri yok etmenin bir yolu da elma sirkesinden hazırlanan kürdür. Asidik yapısı sayesinde cildin PH’ını dengeleyen elma sirkesi cildinizde meydana gelen tıkanıklıkları açarak sivilcelerin yok olmasını sağlayacaktır.

Marketlerden kolaylıkla elde edebileceğimiz elma sirkesiyle birebir orantıda su karıştırılarak kolda ki sivilcelere sürülür. 10 dakika beklenir akabinde ılık su ile kollar durulanır. Günde 2 ya da 3 kez bu süreci tekrarlayarak kollarınızda ki sivilcelerden kurtulabilirsiniz. Buna ek 1 bardak su içerisine yarım tatlı kaşığı elma sirkesi koyarak tüketmeniz sivilcelerden kurtulma suratınızı arttıracaktır.


KAYNAK