Intro Price! Get Pixwell WordPress Magazine Theme with ONLY $59

Kiraz Diyeti Listesi Ve Kiraz Sapı İle Kilo Verme

Kiraz diyeti ile zayıflama kilo vermenin hem sağlıklı hem de süratli yollarından biridir. Süratli kilo vermek isteyenler tarafından ilaçlar, zayıflama çayları üzere birçok seçenek vardır. Fakat süratli kilo vermek kadar sağlıklı zayıflamak da son radde kıymetlidir.

Kiraz birçok yararı ile bilinirken zayıflamak isteyenler içinde mükemmel bir tahlildir. Düşük kalorisi ve saymakla bitmeyen yararlarıyla kiraz diyeti, kiraz detoksu ve tabi ki kiraz sapı mucizesi zayıflamak için en sağlıklı yollardan biridir.

Kiraz Diyet Listesi

Kiraz diyeti sağlıklı ve süratli kilo vermenin en güzel yollarından biridir. Kalsiyum ve potasyum bakımından güçlü bir karbonhidrat kaynağı olan kiraz hazmı kolaylaştırır. Sindirim sistemini düzenleyici tesiri yanında düşük kaloriye sahip olması da diyette tercih nedenidir. Bir evvelki hususumuz Kiraz Kaç Kalori? göz atmanızı tavsiye ederiz.

Mahsusen birçok diyette en sık görülen kabızlık, kiraz diyeti için bir sorun değildir. Tersine kiraz detoksu yahut diyeti hazmı hızlandırır ve sindirim sistemini düzenler.

 • Uyanıldığında: 2 bardak ılık su, yaklaşık bir su bardağı kiraz
 • Kahvaltı: 1 ince dilim tam kepek ekmeği, 100 gr. yağsız peynir
 • Ara Öğün: Yaklaşık bir su bardağı kiraz, yarım litre su
 • Öğlen: Yağsız peynirli mevsim yeşillikleri ile hazırlanmış salata, 1 ince dilim çavdar ekmeği, 1 bardak ayran
 • Ara Öğün: Yaklaşık bir su bardağı kiraz, yarım litre su
 • İkindi: Yağsız peynir, yarım litre su
 • Akşam: 1 kase yağsız yoğurt, yağsız salata, 4 kaşık zeytin yağlı zerzevat
 • Son ara öğün: Yaklaşık 2 su bardağı kiraz, yarım litre su

Kiraz Detoksu

Kiraz yapısı gereği idrar sökücü özelliği ile vücudu arındırır. Böbrek taşı ve safra kesesi taşı oluşumunu mahzurlar ve varsa dökülmesine yardımcı olur. Vücutta bulunan zehirli unsurların atılmasını ve vücudun temizlenmesini sağlar. Bu nedenle kiraz detoksu ile vücuttaki kirlerden ve zararlı hususlardan kurtulabilirsiniz.

Aşağıda Prof. Dr. Ahmet Maranki tarafından hazırlanan Maranki kiraz detoksu tanımı ile 3 günde vücudunuzu temizleyebilir ve temizlerken de kilo verebilirsiniz.

 • Kahvaltı: 70 kilodan az olanlar 500 gram, 70 kilodan çokça olanlar 1000 gram kiraz ve 3 bardak şekersiz bitki çayı
 • Öğlen: 70 kilodan az olanlar 500 gram, 70 kilodan ziyade olanlar 1000 gram kiraz ve 3 bardak şekersiz bitki çayı
 • Akşam: 70 kilodan az olanlar 500 gram, 70 kilodan ziyade olanlar 1000 gram kiraz ve 3 bardak şekersiz bitki çayı

Her öğün en az 3 fincan yeşil çay tüketilmelidir. Yeşil çay mekanına dilerseniz biberiye, kantaron, adaçayı vb. çaylarda tercih edebilirsiniz. Tüketilen kiraz için de küçük sarımsı küçük kirazları tercih etmelisiniz.


KAYNAK