Intro Price! Get Pixwell WordPress Magazine Theme with ONLY $59

Evdeyken formda kalmanın ipuçları

Kıştan sonra formunuzu uygunlaştırmayı planladınız, lakin içinde olduğumuz pandemi süreci planınızı engelledi mi? Çevrimiçi derslere katılmak yahut kendi eğitiminizi yapmak için hanenizden ayrılmak zorunda bile değilsiniz. Evet fit kalmak için neden birebiri tasdikli olmasın? İşte, evdeyken formda kalmayı başarmanıza yardımcı olacak ipuçları.

Evdeyken formda kalmak herkes için güç olsa da elbette mümkün. Kendi vücut yükünüzü kullanarak yapacağınız egzersizler, temel hane aktiviteleriniz, bünyenize müsait bir diyet ve akıllı bir asistanla yaza fit bir formda girebilirsiniz.

Yeme alışkanlığınızı düzenleyin
Meskende daha uzun vade kalmak, buzdolabını daha sık ziyaret etmek yanlış yeme alışkanlıklarına yol açabilir. Bundan kaçınmaya çalışın ve diyetinizin mevcut fizikî aktivite seviyesine bağlanması gerektiğini unutmayın. Günlük olarak çok canlı değilseniz ve hanede kalmak daha az hareket etmenize sebep oluyorsa, daha az kaloriye gereksiniminiz olduğunu unutmayın.

Diyet yalnızca ölçü (kalori) değil, birebir devirde kalite ile de ilgilidir: Tatlılar, cipsler, şekerli içecekler ve alkol üzere besin pahası çok az olan yiyeceklerden kaçının.

Temel fizikî aktiviteler de egzersizler kadar kıymetli
Günlük rutininizde bulunan fizikî aktiviteler, en az egzersiz yapmak kadar değerlidir. Kalori istikrarında gün boyunca yürüyüş yapma, yemek pişirme, merdiven çıkma ve evlatlarla oynama üzere tüm hareketler kıymetli roller üstlenir. Tüm bu küçük aktiviteler, egzersiz seansından bile daha tesirli bir biçimde, günde 2.000 kalori yakmanıza neden olabilir.

HUAWEI WATCH GT 2e, kullanıcılar bir saat boyunca boşta kaldıklarında ayağa kalkmalarını isteyen bir stand-up hatırlatıcıya sahip. Gerilimi azaltmak ve formda kalmak için birkaç dakika yürüyün ve dinlenin.

Uykuyu ihmal etmeyin
Hanede kalmanın dinlenme alışkanlıklarınızı bozmasına müsaade vermeyin. Uyku, zihinsel ve fizikî sıhhatimiz, ömür kalitemiz ve tüm vücudumuzun umum sıhhat durumu için gereklidir. Kaliteli dinlenme, hormon istikrarının korunmasına yardımcı olur ve bağışıklık sistemini destekler. Mütehassıslar tarafından günde en az 7-8 saat uyku tavsiye edilir. Eksikliği kalp marazları, böbrek marazları, yüksek tansiyon, diyabet ve obezite riskini artırabilir.

Huawei Watch GT 2e'deki HUAWEI TruSleep ™ 2.0, uyku kalitesini takip etmek için ülkü bir araç. Akıllı saat, gerçek devirli kalp atış suratı izlemeyi, uyku sırasında nefes almayı ve uyku skorunu destekler. Buna ek olarak, gece uyku müddeti, derin uyku orantısı, hafif uyku nispeti, süratli göz hareketi uykusu, derin uyku vadesi, uyanma sayısı, nefes kalitesi, kapsamlı uyku izleme ve tahlili dahil olmak üzere uyku kalitesi raporu sağlar.

Yürüyüşe çıkın
Günde en az 10.000 adım atmayı hedeflemeniz önerilir. Konutta kalırken bu sayıya ulaşmak imkansız mı? Daha sıkıntı olduğu kesin; lakin bunu yapmanın da püf noktaları var. Örneğin, tuvalete giderken yahut kahve yaparken fazladan birkaç adım daha atabilirsiniz. Bu stil aktivitelerde 50 adıma kadar çıkın, böylelikle tuvalete bile günde en az 10 defa giderseniz 500 adıma ulaşırsınız. Elbette mümkünse kısa bir yürüyüşe çıkın.

Huawei Watch GT 2e, günlük adım sayınızı, yakılan kalori ölçüsünü ve kaç sefer durduğunuzu kaydedecektir.

Vücut ağırlığınızla egzersiz yapın
Meskende yapılan egzersizler, fitness salonundaki egzersizlerle tıpkı tesirlere sahip olabilir. Koçla çevrimiçi antrenman yapmak istemiyorsanız, bunu kendiniz yapın:

Gereksiz yaralanmalardan kaçınmak için düzgün bir halde ısınmayı unutmayın. Isınma hareketleri yalnızca 10 dakikanızı alır ve vücut sıcaklığını yükseltip sakatlanmaları engellemek için olmazsa olmazdır. Tüm kaslar, tendonlar, eklemler ve bağlar onları daha elastik hale getirmek için hakikat harekete muhtaçlık duyar. Egzersiz sırasında tüm dolaşım sistemi “daha yüksek devirlere” atlar.Şınav, squat, plank, dağ tırmanış hareketi üzere yalnızca vücut ağırlığınızla yapabileceğiniz birçok egzersiz bulunuyor.

Farklı zorluk aşamalarında en az beş egzersiz seçin (daha kolay egzersizlerle başlamalısınız). Egzersiz için farklı küme kaslarını hedefleyin. 2-3 seriden oluşan egzersiz yapın ve tesirli olması için en az 20 dakika sürmesine dikkat edin. Egzersiz çalışmalarınızın kalıcı tesirlerini hissetmek için haftada en az 3 kere yapmalısınız.

Kendiniz için en âlâ olanı keşfedin
Farklı egzersiz çeşitleriyle denemeler yapın. Tahminen size münasebetli en yeterli aktivite dans etmek, tahminen de bir yoga kişisisiniz. Konutta kaldığımız şu süreç, kendinizi keşfetmeniz için de olağanüstü bir fırsat.

Hangi spor aktifliğini seçerseniz seçin, Huawei Watch GT 2e, çok çeşitli 100 spor için izleme işlevi sunar. Orjinal 15 spor moduna ek olarak, 85 kişiselleştirilmiş spor izleme modu vardır. Çevreyi keşfedin ve yeni sporları denemek için ilham alın. Watch GT 2e, her egzersiz için saat, egzersiz vadesi, kalori, kalp atış suratı, egzersiz sonuçları, güzelleşme mühleti ve öbür dahili dataları kaydeder. Başkaca yalnızca bir düğmeye tıklayarak, içtimaî ağ platformlarında paylaşmak için bir grafik oluşturabilirsiniz. 85 kişiselleştirilmiş spor izleme modu; ekstrem sporları, fitness, su sporları, top oyunları, kış sporları, hip-hop dansı, kaya tırmanışı, yoga, bale ve boks üzere sporları içeriyor.

HUAWEI WATCH GT2e; Grafit Siyahı, Al Lav ile Yeşil Nane renk seçenekleriyle Huawei Online Mağaza üzerinden 1.099 TL fiyatı ile satışa sunuluyor.

KAYNAK