Intro Price! Get Pixwell WordPress Magazine Theme with ONLY $59

Hayat kurtaran hizmetler: Dijital sağlık platformları

Covid-19 nedeniyle hanelerimizde daha ziyade vakit geçirdiğimiz, denetimli olağanlaşma sürecine girmiş olsak da, münhasıran kalabalık ortamlardan, çok mecburî olmadıkça hastanelere yahut kişisel muayenelere başvurmaktan yahut spor salonlarına gitmekten kaçındığımız bir süreçteyiz. İşte bu nedenle mahsusen konutta itimatla alabileceğiniz dijital sıhhat hizmetleri veren platformlar, verdikleri bireye şahsi hizmetler ile hayat kurtarıyor.

Covid-19 nedeniyle hanelerimizde daha ziyade vakit geçirdiğimiz, denetimli sıradanlaşma sürecine girmiş olsak da, bilhassa kalabalık ortamlardan, çok mecburî olmadıkça hastanelere yahut kişisel muayenelere başvurmaktan yahut spor salonlarına gitmekten kaçındığımız bir süreçteyiz.

Mahsusen meskende inançla alabileceğiniz dijital sıhhat hizmetleri veren platformlar, verdikleri bireye hususî hizmetler ile hayat kurtarıyor. Örnek vermek gerekirse, şayet rastgele bir spor merkezine üyeliğiniz yoksa yahut çok daha profesyonel ve sahasında mütehassıs bir insandan birebir destek istiyorsanız, dijital asistanlık hizmeti veren firmalardan online spor desteği almanız mümkün. Bunlardan biri de Tıp Assist. Çeşit Assist, kendi dijital sıhhat programına online spor kategorisini ekledi. 

Çeşit Assist, Dijital Sıhhat Platformuna eklediği ''online spor'' kategorisiyle kullanıcılara meskende spor yapma imkanı sunarak hem sağlıklı ve zinde kalınmasını sağlıyor hem de sıhhat problemlerine davetiye çıkaran hareketsizliğin önüne geçiyor.

Bilhassa corona virüs salgını nedeniyle spor yapamayan kimseler, meydanında mütehassıs yoga, pilates ve fitness eğitmenlerinden bireye kişisel canlı ders alabiliyor. Cins Assist, bu yeni hizmetiyle spora başlama konusunda gerekli motivasyonu kendinde bulamayan şahısları de harekete geçirmeyi hedefliyor.

 Çeşit Assist Umumî Yöneticisi Nevra Yener, online spor hizmeti hakkında şu açıklamalarda bulundu: “Tur Assist olarak, sıhhat yerinde yeni bir periyodu başlatarak hizmete açtığımız Dijital Sıhhat Platformumuza 'online spor' kategorisini ekledik.

Online spor ile kullanıcılar meydanında kompetan yoga, pilates ve fitness eğitmenlerine randevu oluşturarak birebir kişisel canlı ders alabiliyorlar. Hareketsiz kalınan bu günlerde kullanıcılarımız online spor hizmetimiz sayesinde gerilimini azaltabilir, vücut direncini artırabilir, formlarını koruyabilir ve ruhsal durumlarının gelişmesine ekte bulunabilirler'' dedi.

Dijitalde onlinle psikolog ve online diyetisyen hizmetlerine talep arttı

Dijital Sıhhat Platformuyla, sıhhat sorunu yaşayan insanlar acil, dahiliye, bayan tevellüt, kulak burun boğaz, nöroloji, göğüs marazları, evlat hekimi, psikolog, ve diyetisyen üzere branşında mütehassıs tabiplerle, canlı internet kontağı yaparak imajlı konuşabiliyor yahut ileti ile muhabereye geçebiliyor.

Gelişmiş asistan servislerine sahip Cins Assist'in datalarına nazaran,

  • Corona virüs devrinde Dijital Sıhhat Platformu'nu kullanan şahısların %25'i online diyetisyenlere, %17'si ise online psikologlara başvurdu.
  • Psikolog ve diyetisyen randevusu alan şahısların %70'inden ziyadesi 2. randevuyu talep etti.

Online psikolog ve online diyetisyen hizmeti nasıl gerçekleşiyor?

Online hizmet veren diyetisyenler, sıhhat sorunu yaşayan bireyler ile manzaralı görüşerek bireye hususî diyet listesi hazırlıyor ve mail adreslerine iletiyor. Yaşanan olumsuz hisleri atlatmak için online bilirkişi psikologlara başvuran bireyler ise, görüşmelerinden mutlu kalarak birden çokça seans gerçekleştiriyor.

KAYNAK