Intro Price! Get Pixwell WordPress Magazine Theme with ONLY $59

6 Haftada Selülitten Kurtaracak Egzersizler

Bayanların yok etmek için her yolu denediği selülitlerden kolaylıkla kurtulabilmeniz için 6 haftada selülitten kurtaracak egzersizler hazırladık. Konutta istediğiniz bir saatte uygulayarak ince ve selülitsiz bacaklara sahip olun.

6 Haftada Selülitten Kurtaracak Egzersizler

Selülit, vücut yağınız çok ziyade olduğunda ve kasınız ehil olmadığında ortaya çıkar. Selülitten kurtulabilmek için sahih beslenme Selüliti Yok Eden Besinler ve egzersizleri denemelisiniz. 6 haftada sizi selülit görünümünden kurtaracak egzersizler hazırladık.

Egzersiz 1
Biçimdeki konumda uzanın. Bir bacağınızı kaldırın. Bu formda 5 saniye kadar bekleyin. Yavaş yavaş indirin. Her bacak için 12 seferden oluşan 2 set yapın.

Egzersiz 2
Ellerinizi alana koyun ve bacaklarınızı uzatıp içe yanlışsız çekin. Sonra, sağ bacağınızı kıvırın ve serinizi karnınıza kadar çekin. Her bacak için 8 seferden 3 set yapın.

Egzersiz 3
Dambılları elinize alarak omuz genişliğinde durun. Nefes alırken dambılları kaldırın. Bu egzersizde bacaklarınızın gergin olmasına dikkat edin. 20 kezden 3 set yapabilirsiniz.

Egzersiz 4
Bir dambılı her iki eliniz ile tutun. Yavaş yavaş kademeli olarak aşığı ve yukarı akıllıca hareket edin. Egzersiz sırasında kalçanızı gerginleştirin. 12 kereden 5 set yapabilirsiniz.

Egzersiz 5
Dizlerinize yaslanın ve ellerinizi alana koyun, kollarınızı düz tutun. Sırtınızı düz tutarak bir bacağı yavaş yavaş kaldırmaya başlayın. Bacağınızı mümkün olduğunca kaldırın ve birkaç saniye sabitleyin. Sonra başlangıç ??konumuna geri dönün. Her iki bacak için 15 kezden 2 set yapın.

Egzersiz 6
Ayağınızı omuzlarınızdan biraz daha geniş bir aralıkla ayakta tutun. Dizlerinizi bükün, eller başınızın gerisine alın. Daha sonrasında kuvvetli bir formda sıçrayın. 20 kezden 2 set yapabilirsiniz.

Dilerseniz bir evvelki metnimiz olan hanede topsuz pilates nasıl yapılır? metnimize göz atabilirsiniz.

KAYNAK