Intro Price! Get Pixwell WordPress Magazine Theme with ONLY $59

Devit 3 Damla Ne İçin Kullanılır, Faydaları Zararları Nelerdir?

Devit 3 damlanın hangi sebeplerden dolayı kullanılacağı, yararları ve zararları bu yanda vitamin takviyesi meydanlar için değerle araştırılan bir husus başlığıdır. Hem bebekler hem çocuklar hem de yetişkinler tarafından kullanılan Devit 3 damla tıpkı vakitte eklem ve kemik rahatsızlığı geçiren hayvanların tedavisi için de birtakım veterinerler tarafından reçete edilmektedir.

Yazı İçeriği

  • Devit 3 Damla Nedir?
  • Çocuk Ve Bebeklerde Devit 3 Damla Ne Kadar Verilir? Tasarrufu
  • Devit 3 ampul fiyatı ne kadar?

Devit 3 Damla Nedir?

Devit 3 damla dinamik unsur olarak kolekalsiferol (D3 vitamini) içermekle birlikte 20 ml’lik cam şişe ve karton kutularda satılmaktadır. Devit 3 damla nedir ne için kullanılır sorusu için;

  • D vitamini yetmezliği ya da eksikliğinde
  • Kemik erimesine destek tedavi olarak
  • D vitamini eksikliğine bağlı ortaya çıkan bir kemik illeti olan Raşitizm tedavisinde
  • D vitamini eksikliği ya da yetmezliği sonucu ortaya çıkan sindirim kanalındaki emilim bozukluğu çerçevesinde kemiklerde mineral eksikliğine bağlı kemik illeti tedavisinde
  • Kemik erimesi sonucunda kırık riski bulunan durumlarda
  • Vücutta kalsiyum metabolizmasının düzenlenmesinde faal olan hormon bezlerindeki tümör oluşumuna bağlı illetlerin tedavisinde kullanıldığı biçiminde karşılıklar verilmesi mümkündür.

Yetişkinlerde Devit 3 damla tasarrufu 3-4 hafta ara periyotlar halinde ½ ml’lik iki doz halinde kullanılabilmektedir. Kesin tedavi vadesi ve gereken doz hasta değerlendirmesi yapıldıktan sonra tabip tarafından belirlenir.

Çocuk Ve Bebeklerde Devit 3 Damla Ne Kadar Verilir? Tasarrufu

Bebekler ve çocuklarda Devit 3 damla tasarrufu da birebir yetişkinler üzere D vitamini eksikliği yahut yetmezliği başta olmak üzere, çocuk raşitizmi tedavisinde de kullanılabilir.

Bebek ve çocuklarda 3-4 haftalık ara periyotlar halinde 1ml kullanılan Devit 3 damla ilgili meselelerin giderilmesinde değerli bir rol oynayabilir. Kesin tedavi vadesi ve gereken doz hasta değerlendirmesi yapıldıktan sonra tabip tarafından belirlenir.

 Devit 3 damla ne kadar verilir

Devit 3 ampul fiyatı ne kadar?

Devit 3 ampul yahut 1 ml fiyatı: 5 TL’dir. En düşük devit-3 fiyatı: 4.12 TL’dir.


KAYNAK