Intro Price! Get Pixwell WordPress Magazine Theme with ONLY $59

Duştan Sonra Vücut Bakımı Neden Önemli?

Duştan sonra vucüt bakımı nasıl yapılır, nelere dikkat etmek gerek metnimizde sizlerle.. Kan dolaşımının artması ve çatlak görünümünün azalması açısından vücut bakımı son kademe değerlidir. Cildin yazın bakımı, vücut ve yüz olarak ikiye ayrılır. Mahsusen şort, elbise ve etek üzere rahat kıyafetleri giymeyi tercih edenlerin ise vücut bakımına itina göstermeleri gerekir.

Bu noktada ise duştan çıktıktan sonra vücudu nemlendirmek, kan dolaşımının artması ve pürüzsüz bir tene sahip olmak açısından avantajlıdır. Cildin yumuşaması için nemlendirici temel kurallardan bir adedidir.

Gözeneklerin Açılması Ve Nemlenmesi İçin Bakım Kremleri

Sırf kuru ciltler değil, yağlı ve karma bir tene sahip olanlarda yaz aylarında nemlendirici gereksinim duyar. Deniz, kum ve güneş, cildin kurumasına neden olabilir. Gözeneklerin açılması ve vücudun parlaması açısından ise nemlendirici tasarrufu değerlidir.

  • Duştan sonra vücut bakımı, yumuşak bir cilt için dikkat edilecek temel ögeler arasındadır.
  • Doğal yağlarla yaz bakımı sağlamak isteyenlerde nemlendirici tarafına bitkisel eserlerden yardım alabilirler.
  • Hindistan cevizi, havuç ya da susam vücudun nemlenmesine yardımcı olan bitkisel yağlar arasında gösterilir.
  • Duştan sonra vücudu nemlendirmek, bilhassa kol ve boyun kesiminde yaşlanma belirtilerinin azaltılmasına ek sağlar.

Cilt dokusunun yenilenmesine yardımcı: Vücut bakımı sayesinde cilt dokusu yenilenir. Nemlendirici kremler ya da peeling sayesinde vücut meyyit derilerden kurtulur ve daha parlak bir görünüme sahip olur. Cilt bakımında estetik yollar tercih etmeyenler, bitkisel yağlar ya da peeling ile âlâ bir sonuç alabilirler. Duştan sonra tüm vücudun gözenekleri açıldığı için kullanılan kremler daha güzel tesir eder.


KAYNAK