Intro Price! Get Pixwell WordPress Magazine Theme with ONLY $59

Fıtığın Bitkisel Tedavisi, Doğal Çözümü

Fıtığın bitkisel tedavisi, fıtığın doğal tahlil yolları seçilirken epeyce dikkatli davranılmalıdır. Çoklukla belde ya da uzunluğunda görülen fıtık ağır ağrılara ve hareketlerin kısıtlanmasına neden olabilir. Bu rahatsızlık için de doktora başvurulması gereklidir.

Pek çok kişi fıtığı yok eden hareketlerin neler olduğuna internetten bakıyor ve bu hareketleri yapmaya çalışıyor. Bilinçsizce yapılan hareketler çok daha büyük meselelere yol açabiliyor. Ancak fıtık ağrılarını geçirmek için zararı olmayan kimi teknikler de denenebilir.

 Fıtığın bitkisel tedavisi

Fıtık Ağrısı İçin Bitkisel Kürler

Çeşitli bitkilerden hazırlanan kürler fıtık ağrılarını geçirebilmek için tüketilebilir. Bu kürlerin bir zararı yoktur. Bundan ötürü da rahatlıkla tahlil usulü olarak kullanılabilir. İbrahim Saraçoğlu fıtık için kür olarak kozalak ile hazırlananı öneriyor. Bu kürü hazırlamak için 5 gram kozalağı bir bardak suyun içerisine atıp 10 dakika boyunca kaynatmak gerekiyor. Günde bir bardak kozalak kürünün içilmesi münhasıran bel fıtığını geçirecektir.

Bir gayrı kür ise defne yaprağı ile hazırlanandır. 10 gram defne yaprağının su ile kaynatılması ile hazırlanan bu çay günde iki kez tüketilebilir. Bunun dışında rezene kürü de fıtık sorunu olan şahıslara sıklıkla tavsiye edilir. Kaynamış suyun içerisine 5 gram kadar rezene tohumu atılır ve bu formda bir mühlet demlenmesi beklenir. Bu çay da yeniden günde bir ya da iki sefer içilebilir.

Fıtıktan Korunma Formülleri

Fıtık sıkıntılı ile karşılaşmamak için alınabilecek birtakım tedbirler vardır. Bu tedbirlerden bir tanesi nizamlı beslenmedir. Yapılan araştırmalarda beslenmenin tertipli olması fıtığı önlediği sonucuna varılmıştır. Münhasıran kalsiyumu yüksek besinlerin tüketilmesi fıtığın önlenmesi için birebirdir. Bunun dışında sistemli olarak yapılan boyun bel egzersizleri de yeniden fıtığı önleyen sistemler arasındadır. Ancak fıtığı olan şahıslar bu egzersizleri tabiplerine istişareden yapmamalıdır.


KAYNAK