Intro Price! Get Pixwell WordPress Magazine Theme with ONLY $59

Haftada 3 kilo vermenin sırrı

Süratli kilo vermek isteyenler için olağanüstü zayıflama tüyorları ile 1 haftada 3 kilo verebilirsiniz. Yalnızca bir hafta sürecek yedi adımlık bir diyetle tam 3 kilo vermenizin sırrını açıklıyor.

Diyetisyen Emre Uzun, yalnızca yedi adımdan ibaret olan ve bir haftada 3 kilo vermeyi garanti eden diyet programıyla kilo verme serüveninde kâbusları, umutsuzlukları, irade savaşı yenilgilerini arkada bırakmanızı öneriyor. Bir haftada 3 kilo verdiren bu program, birçok ünlü için fotoğraf çekimi yahut tatil öncesi süratli sonuç elde etmek için denenip başarılı olmuş bir formül. Diyetisyen Emre Uzun “Bu yolu kullananlar, güya üç dört aylık bir diyet programına girmiş üzere sonuç alırlar” diyor.

 süratli kilo verme

Yazı İçeriği

 • Haftada 3 kilo vermenin sırrı
 • Haftada 7 Adımda 3 kilo Verme
  • 1. Daha Az Karbonhidrat ve Daha Yağsız Proteinleri Tüketin
  • 2. Sağlıklı Besinler Tüketin ve İşlenmiş Abur Cuburdan Uzak Durun
  • 3. İpuçlarını Takip Edin, Kalorinizi Azaltın
  • 4. Tartı Kaldırın, Yüksek Yoğunluklu Egzersiz Yapın
  • 5. Spor Salonu Dışında da Canlı Olun
  • 6. Aralıklı Açlık Diyeti ile metabolizmanızı şaşırtın!
  • 7. İpuçlarını Takip Edin, Su Tutma Orantınızı Azaltın!

Haftada 3 kilo vermenin sırrı

Uzun bu formülün uzun soluklu ve kalıcı olmayabileceğini, ama her durumda kimseyi kilo verme yolculuğuna başlatacağını söz ediyor. “Bir haftada 3 kilo kaybetmek mümkünse de bu kaybın tümü saf vücut yağından olmaz” diyor: “Her 1 kilo yağın yakılması için gerekli kalorinin açık kalması nedeniyle yalnızca bir haftada 3 kilo saf vücut yağı yakılamaz. Alışılmış bu hiç yağ kaybetmeyeceğiniz mealine da gelmez.”

Uzun’un önerdiği programda vücuttaki insülin seviyesi düşüyor ve suyla birlikte depolanmış karbonhidratlar atılıyor ki bu da vücutta su kaybı yaratıyor. Programın işleyiş prensibi şu: Vücutta glikojen formunda depolanan karbonhidrat yaklaşık 300-500 gram iken suda bu yaklaşık üç katı, yani 1-1,5 kilo seviyesinde. Azalmış insülin seviyesi nedeniyle böbreklerden şiddetli ölçüde sodyum atılınca vücudun tuttuğu su azalıyor. Azalmış vücut yağı ve su ile birlikte sindirim sisteminde sindirilmemiş besin hususları ve binaenaleyh sindirim yükü de azalınca kilo vermek kolaylaşıyor.

 Haftada 3 kilo vermenin sırrı

Haftada 7 Adımda 3 kilo Verme

Diyetisyen Uzun bu tesirli programın yalnızca yedi adımdan oluştuğuna dikkat çekerek her adımı izlemeye gerek olmadığını ancak ne kadar çok uygulanırsa o kadar kolay kilo verilebileceğini vurguluyor ve şöyle uyarıyor: “Unutmayın ki şok diyetler bırakıldığında kilo alma tekrar başlayabilir. Bu nedenle bu diyetin akabinde daha planlı ve sürdürülebilir bir beslenme programı uygulamak, verdiğiniz kiloların geri gelmemesini sağlayacaktır.”

1. Daha Az Karbonhidrat ve Daha Yağsız Proteinleri Tüketin

Birkaç gün düşük karbonhidratlı bir diyet uygulayarak kilo verebilirsiniz. Kısa vadeli düşük karbonhidrat alımında vücuttaki su ve şişkinlik azalır. Bu nedenle sonraki gün bile tartıda sarih bir fark görebilirsiniz.

Bunun yanı sıra yüksek protein almak da metabolizma suratınızı artırırken iştahınızı azaltır. Bir hafta boyunca nişastalı yiyecekler ile şekeri unutun, bunların bölgesine karbonhidrattan düşük sebzeler tüketin ve yanında yumurta, az yağlı et ve balık tüketin.

2. Sağlıklı Besinler Tüketin ve İşlenmiş Abur Cuburdan Uzak Durun

Tam tahıldan güçlü bir diyet işinize ziyadesiyle yarayacaktır. Bu besinlerin lif içeriği yüksek olduğu için doyuruculuğu fazladır ve fazla kalori almanızı handikaplar. Hafta boyunca tam tahıl tüketin, işlenmiş besinlerden uzak durun.

3. İpuçlarını Takip Edin, Kalorinizi Azaltın

İpucu 1 – tartın: Yediğiniz besinleri tartın ve ölçülere dikkat edin

İpucu 2 – Yalnızca sofrada yemek yiyin: Gün içindeki atıştırmalıklarınızı azaltın ve akşam yemeğinden sonra katiyetle bir şey yemeyin.

İpucu 3 – Soslara geçit yok: Kalorisi fazla olan sos ve çeşnileri kullanmayın.

İpucu 4 – Tıka basa zerzevatları: Tabağınızı sebzelerle doldurun, az ölçüde yağ ekleyin. Nişastalı ve şekerli besinleri olabildiğince azaltın.

İpucu 5 – Yağsız proteinleri seçin: Tavuk ve balık üzere daha az yağlı protein kaynaklarını tercih edin.

İpucu 6 – Kalorili içeceğe hayır: Sıfır kalorili çay, kahve ya da maden suları en düzgün dostunuz olsun.

İpucu 7 – Sonuç: 1 haftada 3 kilo vermek istiyorsanız altı ipucunu da katı bir biçimde uygulayın.

4. Tartı Kaldırın, Yüksek Yoğunluklu Egzersiz Yapın

Tartı kaldırmak üzere direnç egzersizleri, nizamlı aerobik egzersizleri ile tıpkı ölçüde kalori yakmayı sağlar. Birebir devranda kas kütlenizi himayenize ve artırmanıza yardımcı olur. Yük kaldırmak diyet sırasında düşebilecek hormon seviyelerinde de artış sağlar.

Yüksek yoğunluklu birbirini takip eden egzersizler (HIIT), tesirli bir yoludur. Araştırmalar, 5-10 dakikalık HIIT’in alışılagelmiş egzersize nazaran yaklaşık beş kat daha fazla kilo kaybına yardımcı ve sağlıklı olduğunu gösteriyor. Bir egzersiz sonrasında ya da olağan antrenmanın bir kesimi olarak haftada üç dört kere HIIT yapabilirsiniz. Dilerseniz Konutta Pilates Hareketleri Görüntülü Anlatım göz atabilirsiniz.

5. Spor Salonu Dışında da Etkin Olun

Ekstra kalori harcamak ve daha süratli kilo kaybetmek için günlük faaliyetlerinizi artırmalısınız. Kilo vermede ve obeziteyi engellemede egzersiz kadar gün içinde ne kadar etkin olduğunuz da değerlidir. Örneğin, masa başı bir iş ile gün uzunluğu etkin olacağınız bir iş arasında 1000 kalorilik bir fark oluşabilir. Bu da yaklaşık 90 ile 120 dakikalık yüksek yoğunluklu bir egzersiz yapmak demektir. Yürümek, bisiklete binmek, merdiven çıkmak, tartı taşımak, mesken işleri, paklık yapmak üzere hareketlerle spor dışında da kalori yakmanız mümkündür.

6. Aralıklı Açlık Diyeti ile metabolizmanızı şaşırtın!

Bu adım tamamiyle sağlıklı insanlar için muteber bir tekliftir. Hiçbir sıhhat sorunu olmayan şahıslar tercih edebilirler. Açlık Diyeti 24 saatin sınırlı dilimlerinde aç kalırken makul dilimlerini beslenmiş olarak sürdürmek demektir. Ara ara aç kalmak, kilo vermekte tesirli ve kanıtlanmış bir yoldur.

 aralıklı oruç diyeti süratli kilo verme

Kısa bir vakit diliminde yemeyi kısıtlamanız kalori alımınızı azaltabilir. 16 saatlik bir açlık dilimi sonrasında 8 saatlik beslenme dilimi, 20 saatlik bir açlık dilimi sonrasında 4 saatlik beslenme dilimi üzere protokoller uygulanabilir. Bu diyetin açlık diliminde egzersiz yapmayın. Aralıklı Oruç Diyeti Yapanlar

7. İpuçlarını Takip Edin, Su Tutma Orantınızı Azaltın!

Karahindiba özü kullanın: Su tutma nispetini azaltmaya yardımcı olabilir.

Kahve için: Kahve sağlıklı bir kafein kaynağıdır ve yağ yakmayı artırıcı tesiri vardır.

İntoleransa geçit yok: Gluten ya da laktoz üzere intolerans durumu olan şahıslar bu besinlere ara verin. Sizi şişkin hissettiren besinlerle beslenmeyin.

KAYNAK