Intro Price! Get Pixwell WordPress Magazine Theme with ONLY $59

İltihaplı Romatizmanın Bitkisel Tedavisi, Doğal Çözümü

İltihaplı romatizmandan kurtulmak için doğal sistemler arasında iltihap sökücü besinler vardır. Vücudun belli başlı kısımlarında meydana gelen tutulmalar umumiyetle romatizma olarak isimlendirilir.İltihaplı romatizma ise bunun çok daha şiddetli geçen halidir.

Yazı İçeriği

  • İltihaplı Romatizmanın Bitkisel Tedavisi
    • Kelle Paça Yiyerek Romatizmalardan Kurtulun
    • Buz İle Romatizma Ağrılarını Azaltma

İltihaplı Romatizmanın Bitkisel Tedavisi

Ağır sancıya neden olan iltihaplı romatizmalar çoğunlukla bağışıklık sisteminin bozulmasından kaynaklı olarak ortaya çıkar.

İltihaplı romatizma tüm organlarda meydana gelebilir. Romatizma ağrıları için ne yapılır sorusuna verilecek yanıtlardan bir tanesi tüketilen besinlere dikkat edilmesidir.

 iltihaplı romatizma bitkisel tedavisi

Kelle Paça Yiyerek Romatizmalardan Kurtulun

İltihaplı romatizma ağrılarından kurtulmak için yapılacak en güzel şey diyettir. Kimi besinler ağrıları geçirirken kimileri ise çok şiddetli bir ağrının yaşanmasına neden olur. Örneğin iltihaplı romatizmaya düzgün gelmeyen yiyecekler arasında al etler ve meyveler vardır. Başkaca ölçüsüz alkol tüketimi de yeniden ağrıları arttıracaktır. Omega 3 bakımından güçlü olan besinlerin ise ağrı azaltıcı tesiri olduğu bilinmektedir.

Bunun dışında pek çok kompetan kelle paçanın da ağrıları dindireceğini söylüyor. Klâsik beslenme biçiminin daha sağlıklı olduğunu savunan birtakım besin eksperleri kolajen bakımından güçlü olan paça, kemik suyu üzere besinlerin romatizma ağrılarını dindirdiğini belirtiyor.

 romatizma ağrısı

Buz İle Romatizma Ağrılarını Azaltma

Birçok insanın aklına pek gelmese de bir ağrıyı geçirmenin en güzel yollarından bir tanesi soğuk komprestir. Her türlü ağrı için soğuk pratiği yapılabilir. Bu da ağrıyı kısa vadede dindirir. Romatizma ağrısına ne güzel gelir sorusunun cevabı olarak da yeniden buz pratiği gösterilebilir. Burada dikkat edilmesi gereken en kıymetli nokta ise buzun direkt ten ile temas ettirilmemesidir.

Bir havlunun arasına konan buz daha sonrasında ağrıyan tarafa muayyen aralıklar halinde uygulanır. Günde bir kaç sefer uygulanabilecek bu usul sayesinde iltihaplı romatizma ağrısını dindirebilmek mümkündür.


KAYNAK