Intro Price! Get Pixwell WordPress Magazine Theme with ONLY $59

Kırışıklıkları Gidermek İçin Doğal Maske

Doğal prosedürlerle kırışıklıkları gidermek için meskende maske hazırlayabilirsiniz. Ciltteki çizi ve sarkıklıkların, derin kırışıklıkların önlenmesi, azaltılması için uygulanan maske, nizamlı tasarruflar ahir cildin toparlanmasını sağlar.

Bu maske tıpkı hengamda cilt lekelerinin giderilmesi için de kullanılan ülkü bir usuldür. Yoğurt maskesi ile hazırlanan maske için;

  • Yarım çay kaşığı portakal suyu (taze sıkılmış olacak)
  • Yarım muz
  • 1 çay kaşığı doğal bal
  • 1 çay kaşığı yoğurt

Cilt lekeleri, güneş lekeleri ve cilt tonundaki farklılıkların giderilmesi için tesirli formüllerden biridir. Hem cildin elastik yapısını kazanmasını sağlar hem de lekelerin giderilerek parlak bir cilt elde etmenizi sağlar.

 kırışıklıkları gidermek için

Maskenin Hazırlanışı;

Muz, çatalla ezilir. Arı bir kaseye eklenir ve tüm materyaller ek edilir. Temizlenmiş cilt üzerine uygulanır. 15 dakika bekletildikten sonra ılık su ile yıkanır.

Kırışıklık giderici maske haftada iki kez uygulanmalıdır. Sistemli tatbikler sonrasında cilt yapısının toparlandığı, cildin nem kazandığı ve cilt lekelerinin giderildiği gözlemlenmektedir. Dekolte ortamına de uygulayabilir, boyun ve etrafındaki kırışıklıkların giderilmesini sağlayabilirsiniz.

 Kırışıklık gidermek için yumurta maskesi

Kırışıklık Gidermek İçin Yumurta Akı Maskesi

Sarkık derileri sıkılaştırmak için ve kırışıklık için en âlâ maskelerden biridir.

Gereçler;

  • Yumurta akı
  • Bir kaşık bal

Yapılışı:

Birinci evvel yüzünüzü ılık su ve sabun yardımı ile temizleyin. Daha sonrası yumurta akı ve balı karıştırın. Maskemiz hazır. bu maskeyi kırışıklık olan cilt kesimlerine uygulayın. Yarım saat beklettikten sonra ılık su ile durulama yapabilirsiniz. Haftada 2 sefer uygulayabilirsiniz.


KAYNAK