Intro Price! Get Pixwell WordPress Magazine Theme with ONLY $59

Vücut bakımında kuru fırçalama nasıl uygulanır?

Pürüzsüz ve sağlıklı bir cilt herkesin isteği. Bunun için günlük bakım rutininize ekleyeceğiniz kimi pratiklerle sağlıklı ve canlı bir cilde sahibi olmanız mümkün.

 Medikal Estetik Tabip Dr. Meltem Ayran, günde sırf 5 dakikanızı ayırarak uygulayabileceğiniz kuru fırçalama tekniği hakkında Pudra.com okuyucularına malumat verdi. 

Cilt bakımı için kuru fırça seçimi

– Kuru fırçalama bakımı yapmak için seçeceğiniz fırçanın kalitesi çok değerli. Kuru fırçalama formülü için doğal kıllara sahip fırçaların tercih edilmesi gerekiyor.

– Uygulamada evvel yumuşak, akabinde sert kıllı fırça kullanılması gerektiğinden her iki cins fırçayı da edinmeniz öneriliyor.

– Doğal kıllı vücut fırçalarını The Body Shop üzere yakından tanıdığınız markalardan temin etmeniz mümkün. 

Eserler, soldan sağa: Fantasea Doğal Kıllı Vücut Fırçası, Belula Kuru Fırça, Aromatherapy Associates Vücut Fırçası, Earth Therapeutics Saf Palmiye Kuru Vücut Fırçası (Ürünleri Hepsiburada.com, Amazon.com'dan yahut AliExpress.com adreslerinden temin edebilirsiniz. Farklı fırça seçenekleri için fotoğraf galerimize göz atın)

Cilt bakımında vücudu banyo öncesi kuru fırça ile fırçalamanın yararları
 

– Kuru fırça yolu ile cilt üzerindeki meyyit deri atılır.
– Ölü derinin atılması, en uygun detoks sistemlerinden birisidir.
– Fırçalamayla gözenekler açılır.
– Lenfatik dolaşım artar.
– Selülitleri azaltmaya yardımcı olur.

Kuru vücut fırçalama nasıl yapılır?
– Fırçalama yanı her daim ayaklardan ellerden kalbe doğru olmalıdır.
– Uygulamayı sabahları uyanınca duştan evvel, tüm vücudunuza dairesel hareketlerle, hafif vuruşlarla gerçekleştirebilirsiniz.  
– Pratik sonrasında duşa girip organik eserlerle ya da sülfatsız, ek maddesiz jellerle yıkandıktan sonra vücudunuzu organik bir yağ ile durularsanız, cildinizi çok daha yeterli nemlendirmiş olursunuz. rganik bir yağla durulama yaparsanız, cildinizi en yeterli biçimde nemlendirirsiniz. yaparsak çok hoş nemlendirme yapmış oluruz.

Kuru fırçalama yaparken bunlara çok dikkat edin:
Cildinizde açık yara yaranız varsa ya da atopik dermatit (egzama) üzere meseleleriniz mevcutsa cildinize kuru fırça yapmadan evvel kesinlikle hekiminize danışın.

KAYNAK