Intro Price! Get Pixwell WordPress Magazine Theme with ONLY $59

Bebeklerde Cilt Sorunları ve Vitamin Eksikliği

Bebeklerde Cilt Sıkıntıları ve Vitamin Eksikliği… Bebeklerin sıhhat bedellerinin hem ana sütü alarak hem de ek besinler ile bir arada götürülmesi daha kusursuz bir beslenme sisteminin ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Belli bir devir aralığından sonra ana sütünün tek başına yerinde olmayacağını bilmelisiniz.

Yazı İçeriği

  • Bebeklerde Cilt Meseleleri ve Vitamin Eksikliği
  • Bebeklerde Vitamin ve Enzim Eksikliği
  • Bebeklerde Vitamin Eksiklikleri

Bebeklerde Cilt Problemleri ve Vitamin Eksikliği

Bebeklerde cilt kuruluğu üzere problemlerden muzdaripseniz çocuğunuzun yeteri ölçüde likit ya da direkt olarak su tüketmediğinin altı çizilmelidir. Bebeklerde cilt meseleleri beslenme ile yakından bağlantılıdır. Bunun yanı sıra ciltte meydana gelen lekelerin çevresel olabileceğini de unutmamalısınız. Çevresel lekeler de güneş muhafazasının ihmal edilmesi ile meydana gelebilmektedir.

Bebeklerde Vitamin ve Enzim Eksikliği

Bebeklerde ck pahası konusunda meydana gelen eksikliklerin önemli kas illetlerinin habercisi olabileceğini unutmamalısınız. Bu enzim kıymetinin ne çok yüksek ne de çok düşük çıkması gerekmektedir. Referans aralığı tıbbi otoriteler tarafından 0-25 U/L olarak belirlenmiştir.

Kaslarda halsizlik ve dimağ fonksiyonlarında aksamaların meydana gelmesine sebebiyet veren bu paha aralığı kapsamında ana babaların çok dikkatli olmaları gerekmektedir.

Bebeklerin kreatin kinaz bedellerine bakıldığı devir rastgele bir aksaklık olursa kaslarda ve umumi vücut reflekslerinde farklılıklar meydana gelebilmektedir. Tedavi de tam da bu aşamada önümüze çıkmaktadır. Bu illette da değerli olan aşamanın erken teşhis olduğunu unutmamalısınız.

Bebeklerde Vitamin Eksiklikleri

Bebeklerde d vitamini eksikliği bebeklerin hem gelişimlerinde hem de ruhsal olarak durumlarında zahmetler meydana getirebilmektedir. Bu eksiklikleri ortadan kaldırabilmek için eksperlerin verdiği ek besinler alınabilir. Birebir durum bebeklerde demir ilacı tasarrufu için de muteberdir. Bu ilaçlar da sırf uzmanınızın tavsiyesi ile uygulanmalıdır.


KAYNAK