Intro Price! Get Pixwell WordPress Magazine Theme with ONLY $59

Cildi Canlandıran Pirinç Maskesi

Cilt yapılarına değer verenler için hazırlanabilecek maske tanımları her geçen gün biraz daha artar. Münhasıran doğal ve organik eserlerden yararlanmayı sevenler ismine konutta yapılabilecek birbirinden farklı maske teklifleri bulunur.

Genç bir cilt için nizamlı maske uygulamak ve nemlendirmek son aşama değerlidir. Bu noktada ise son periyotta tanınan hale gelen alternatiflerden bir tanesi pirinç maskesi olarak önümüze çıkar.

Pirinç unu ile hazırlanan bakım maskesi tanımları, daha genç, ışıldayan ve sağlıklı bir cilde sahip olmak isteyenler açısından son kademe yararlıdır.

Genç Bir Cilt İçin Pirinç Maskesi

Pirinç maskesi, cilde yeterli gelmesinin yanında kırışıklık görünümünün azaltılmasında da tesirlidir. Hem pirinç unu hem de sıradan pirinç ile yapılabilen maske ile birlikte kırışıklık görünümünü azaltmak son radde kolaydır.

  • Ünlülerin hoşluk sırları içerisinde de gösterilen pirinç maskesi, cilt dokusunun yenilenmesine yardımcı olur.
  • Kan hücreleri harekete geçtiği için kırışıklık görünümü azalır.
  • Pirinç unu ile maske tanımları pratik olduğu için herkes tarafından kolay bir formda uygulanabilir.
  • Yaşlanma belirtilerinden kurtulmak isteyenler, meskenlerinde kolay bir biçimde belirtilen tanımı uygulayabilirler.
  • Maskenin tesirini göstermesi ismine haftada en az 3 gün sistemli bir biçimde uygulanmasında yarar vardır.

Gözenekleri temizleme özelliği: Pirinç suyunun gözenekleri temizleme özelliği de vardır. Geniş gözenek görünümüne ve yağlı bir cilde sahip olanlar, belirtilen maskeyi yaparak sorunlarından kurtulabilirler. Uykudan evvel yüz bakımı için de kullanılan pirinç maskesi, kısa müddet içerisinde tesirini gösterir. Bu çeşit doğal yollar ile daha genç bir cilde sahip olmak son radde kolaydır.

Pirinç Maskesi Tanımı

Gereçler:

  • 3 çay kaşığı pirinç
  • 1 çorba kaşığı bal
  • 1 çorba kaşığı süt

Pirinç Maskesi Nasıl hazırlanır? Tanımı

Pirinçleri soğuk suya koyun ve orta ateşte yumuşama olana kadar pişirin. Pişen pirinçleri süzün. Suyunu dökmeyin ! Pirinçleri soğuk su ile yıkayın ve ısıtın daha sonra ılımaya bırakın. Ilıma süreci gerçekleştikten sonra üzerine süt ekleyin ve yeterlice karıştırın. Daha sonra balı ekleyin. Bu kadar yalın. Bu pirinç maskesini cildinize sürün ve 15 dakika bekletin. Daha sonra pirinç suyu ile yüzünüzü kurulayın.


KAYNAK